Безпека щеплень: чому після вакцинації хворіють діти
Згідно з нормами, на прийом одного маленького пацієнта виділяється 10 хвилин, таким чиномза 3:00 прийому лікар повинен оглянути 18 дітей. Насправді ж їх приходить в кілька разів більше:
- Від 30 до 50 на 3:00 прийому, - згадує свої поліклінічні будні пані Гулінская, яка зараз має приватну лікарську практику.
- Лікарів в поліклініках не вистачає, працюють на півтори ставки. Ще пацієнти не мають звички ходити тільки до свого лікаря. Дуже великі перевантаження на поліклінічних лікарів, тому навіть теоретично повністю приделам увагу всім дуже складно. Навіть 20 дітей до року прийняти за один прийом - це багато.
Три години прийому - і більше тридцяти дітей. Тобто менше, ніж за 5 хвилин лікар повинен встигнути продивитися дитини, виміряти температуру, зібрати анамнез, розпитати маму про сімейний фон, розповісти про вакцинації (більш детально читайте тут:), підписати згоду, а ще треба роздягнути-одягнути малюка, і ще раз оглянути тих, хто вже зробив щеплення. З якою ж швидкістю це повинно відбуватися?
У Рівненському міському управлінні охорони здоровня спробували полегшити роботу педіатрам хоча б у частині інформування про переваги і недоліки вакцинації - розробили і розмножили інформаційні листки, розповідає начальник управління Михайло Стичишин. Однак, коли ми вирушили в дитячу поліклініку на вулиці Макарова, ніяких листівок там не побачили, як і в поліклініці на вулиці ГруШевська.
Звичайно, є Інтернет, де можна знайти відомості про все на світі. Але далеко не кожна сім'я має вільний доступ до цього блага цивілізації. Тому батьки не володіють достатньою інформацією про вакцинацію, часто вони навіть толком не знають, яке саме щеплення робити їх дитині. А може і не хочуть знати.
- Медицинской нової інформації для батьків постійно є величезна кількість. Тим не менш, дитячий лікар в межах тих обов'язків, які у нього зараз є, реально не має можливості доводити цю інформацію до відома батьків, - переконаний Євген Комаровський.
- Та й ніхто її насправді від нього не вимагає. Застоянно в темі вакцинації обговорюється тема, що лікар перед щепленням повинен подивитися, зробити купу аналізів, повинен розповісти про всі побічні ефекти вакцини, повинен-повинен-повинен-повинен ... А мама? Мама, яка прийшла на вакцинацію, хоча б чим-небудь повинна поцікавитися? Папа, який пригнав машину на автосервіс, точно поцікавивсяйого можливостями. І коли татові кажуть, що в машині слід поміняти гуму, він знає, яка буває гума, якої фірми, і кокая краще. А коли мама стоїть перед вибором, якою вакциною щепити від гепатиту В або від коклюшу ... У неї є вибір! Але вона повинна знати плюси і мінуси кожної вакцини. А вона вважає, що не повинна. Їй повинні. Всі! Якщо же батьки цікавляться, але лікарі відмовляють їм у цій інформації, тоді дії медичного персоналу можна оскаржити в судовому порядку.