Головна : Новини

Що таке реактивний артрит

, 18:50
0 323

Сьогодні хвороби суглобів набули ознак епідемії. Кожен третій житель планети рано чи пізно стикається з артритом або артрозом, але далеко не кожен знає. Сьогодні ми спробуємо вам розповісти про 1-й захворюванні, а саме від такої її різновиди, як реактивний артрит і його різновидах.

І так, реактивний артрит - це захворювання, що супроводжується асептичним запаленням суглоба, що виникає у відповідь на перенесену екстраартікулярну інфекцію, при цьому первинний інфекційний агент не виділяється із синовіальної рідини при використанні стандартних штучних поживних середовищ.

Необхідність обізнаності лікарів з цього захворювання обумовлена ??насамперед значительной поширеністю реактивного артриту в структурі ревматичних хвороб у дітей та необхідності проведення диференціальної діагностики з такою важкою патологією, як септичний артрит, гостра ревматична лихоманка, системні запальні захворювання сполучної тканини і ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА).

Термінологія

В даний час використовують два терміни: « реактивна артропатія » і « реактивний артрит & raquo ;. « Артропатія » означає « вторинне ураження суглобів на тлі інших захворювань і патологічних станів & raquo ;. « Артрит » можна визначити як Артропатію запального генезу. Оскільки клінічно артрит найчастіше проявляється синовитом (запаленням синовіальної оболонки з вихлопом в порожнину суглоба ± гіпертрофією синовії), як правило, діагноз встановлюють при наявності припухлості в суглобі, болю « стартового » характеру та ранкової скутості.

Однак у дітей запальні ураження суглобів можуть протікати з вираженою невідповідністю больового синдрому об'єктивним змін в них (так званий « сухий » суглоб) або переходити тільки з артралгіями, особливо в HLA-B27-позитивних дітей. У такому випадку термін « артрит » краще заміняти терміном « Артропатия & raquo ;. У МКБ-10 закладено саме термін « реактивна артропатія & raquo ;. Однак у ревматологической термінології і в наукових дослідженнях традиційно використовують термін « реактивний артрит & raquo ;, тому надалі будемо приймати саме цей термін, тоді як в клінічній практиці лікарям згідно МКХ-10 більш доцільно вставливати діагноз « реактивна артропатія ».

Артрити, асоційовані з інфекцією

Всі випадки артритів, асоційованих з інфекцією, діляться на три великі групи:

  • септичні;
  • параінфекційніе;
  • постінфекційні.

При септичному артриті власне інфекційний агент надає пряму вражаючу дію в суглобі. Як правило, це стосується бактеріальних збудників, що викликають гнійний артрит (піоартріт), потрапляючи гематогенним шляхом, або при дренуванні вогнища остеомієліту в порожнину суглоба. Цей різновид артриту має « вибухову » клініку і у разі несвоєчасного лікування призводить до деструкції суглоба.

Параінфекційнім є артрит , який розвивається, як правило, на тлі вірусної інфекції і супроводжується альтерацією тканин суглоба вірусом, має « млявий » хід і проходить з одужанням від основного захворювання.

Групу постінфекційних артритів складаютьпатологічні стани, при яких артрит виникає через деякий час після перенесеного інфекційного процесу, пов'язаний з імунним механізмом ураження та / або опосередкованим дією продуктів життєдіяльності мікроорганізмів на суглоб. Класичними прикладами постінфекційних артритів є гостра ревматична лихоманка і реактивниє артрити.

Висновки

Термін « реактивний артрит » на сьогодні використовують для позначення лише випадків постінфекційних артритів, які виникають внаслідок перенесеної інфекції, викликаної Salmonella, Shigella, Campylobacter, Yersinia, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, β гемолітичним стрептококом групи А, Chlamydophila pneumoniae і Mycoplasma pneumoniae. Необхідне виділення « реактивних » з групи постінфекційних артритів, обумовлено високою частотою носійства антигену HLA-B27 в цій підгрупі хворих, є фактором ризику рецидивуючого запалення суглобів або развития ентезітасоційованоі форми ЮРА.

З групи реактивних артритів окремо виділяють синдром Рейтера. Він характеризується класичної тріадою поєднання асиметричного олигоартрита, кон'юнктивіту, уретриту / цервицита і іноді четвертим ознакою - кератодермією та / або псоріазоподібних висипанням на шкірі долонь і стоп. Захворювання розвивається після хламідійної або кишкової інфекції і найчастіше має рецидивний або хронічний перебіг. Артрит при хворобі Рейтера характеризується великою кількістю вихлопу в уражених суглобах при незначному больовому синдромі і скутості в них. У дітей це захворювання є вкрай рідкісним.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ