Рак прогресує
Кожен 80-й мешканець Рівненщини хворої рак, тоді як у минулому році цей показник був менше зловісним. Захворюваність зростає з кожним роком - стверджують лікарі обласного онкологічного диспансеру.
Негативні статистичні дані
Обговорюючи актуальну сьогодні проблему раку, головний лікар онкодиспансеру навів деякі статистичні дані. Виявляється, Рівненська займає далеко не останнє місце (хоча і не перше) за рівнем захворюваності. Зараз на обліку перебуває 15 000 хворих. Однак, це не точна цифра. Перше місце в області посідає рак молочної залози, далі йдуть рак шлунка і прямої кишки. Багато намагаються лікуватися в Україні, але за кордоном результативність лікування на багато вище, тому в кінцевому підсумку хворі їдуть лікувати рак прямої кишки та шлунка в Ізраїль: .
чи Можна вилікувати рак?
Фахівці стверджують, що рак - це хронічне захворювання. І результат залежить від того, коли людина починає лікуватися. Лікарі гарантують повне одужання хворого, якщо рак виявлено на ранній стадії. Виявлення захворювання на другій стадії дає лише 58 відсотків гарантії, на третій - всього 35, а про четвертої говорити не варто. І вартість лікування залежить від стадії хвороби. Чим раніше виявлений рак - тим дешевше обійдеться лікування. Проте, лікарі з відчаєм констатують: люди звертаються тільки "коли припече". Зазвичай в таких випадках вже важко чимось допомогти.
У розвинених країнах таку проблему вирішили через систему страхування. Якщо хворий звертається на ранній стадії будь-якого захворювання, лікування йому обходиться майже задарма (за рахунок страховки). Якщо ж він запустив хворобу, його гаманець може значно схуднути. Тому більшість іноземців виявляють хворобу на ранній стадії.
Лікування у знахарів: так або ж відмовитися?
Найчастіше причиною запізнілого звернення є "лікування" у знахарів. Завідувач відділення пухлин молочної залози Петро Якимчук навів приклад:
- Виявивши у жінки злоякісну пухлину, ми її успішно прооперували. Через деякий час у неї з'явилася пухлина в інший залозі. Але замість того, щоб звернутися до фахівців, хвора почала "лікуватися" у знахаря-сусіда. Через дев'ять місяців, коли вона таки прийшла до нас, зробити що-то було вже неможливо.
Пан Якимчук також зупинився на проблемі самого процесу лікування. Більшість хворих раком бояться чути цю назву. Тому в диспансері створена добровільна організація "Тополя", куди входять прооперовані раніше жінки. Вони допомагають подолати страх нинішнім хворим, повірити в себе.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.