Головна : Новини

Ви відчуваєте біль після видалення зуба мудрості: що робити?

, 11:52
0 1830

Після видалення зуба мудрості хворий може пожаловатся на: набряк щоки або ясен, біль, температуру, хворобливе ковтання, хворобливе відкривання рота та ін. Дані симптоми, залежно від початкової ситуації, можуть сигналізувати про ускладнення, або бути закономірними. Далі ми більш детально розглянемо, чому хворий може відчувати .

Якщо видалення пройшло легко

Видалили зуб, а болить безпосередньо десна, тоді відразу впадати у відчай не варто. Сама біль після видалення далеко не у всіх випадках свідчить про запалення - це цілком нормальна і закономірна реакція нашого організму на травму. Якщо видалення пройшло легко, то біль з'являється відразу після виходу анестезії. Вона може триматися 2 - 24 години (це нормально).

Якщо видалення проходило складно

Якщо лікар-стоматолог при видаленні змушений був висвердлювати кісткову тканину, видаляти зуб по шматочках або робити розрізи слизової, тоді вам необхідно розуміти те, що біль може бути дуже сильною, а саме загоєння буде дуже довгим. Цілком нормально, що після складного видалення біль присутній до 7 днів, але вона повинна з часом зменшуватися (це свідчить про те, що запалення немає і про нормальному загоєнні).

Коли ж біль не повинна бути причиною для клопоту?  

Якщо після видалення протягом 1-го - 2-ух днів біль не зменшується, а залишається такою ж, або ще гірше - збільшується, тоді треба негайно йти до стоматолога. Посилення болю у цьому випадку буде свідчити про альвеолите.

Причини альвеоліту:

  • Випадання згустку крові з лунки зуба, який був вилучений. В результаті в цю лунку з порожнини рота потрапляють патогенні мікроби, а також залишки їжі, що, в свою чергу, і викликає запалення. Крім того, згусток крові може випасти з цієї лунки при інтенсивному полоскання порожнини рота;
  • Нагноєння згустку крові в лунці зуба, який був вилучений. В даному випадку лунка зуба буде заповнена харчовими залишками і некротичним розпадом згустку крові. Нагноєння може статися, наприклад, якщо в рані був залишений рухливий фрагмент кісткової тканини і частина зуба. Крім того, нагноєння може бути в тому випадку, якщо зуб мудрості видаляли на тлі запалення або ж в порожнині рота є каріозні зуби (в даних випадках згусток крові буде вступати в контакт з гнійною інфекцією). Візуально рана може виглядати цілком благополучної, наприклад, може спостерігатися лише вузьке вхідний отвір, а от всередині лунки зуба міг статися некроз згустку крові і його розпад;
  • Оголення кісткової тканини альвеоли, в якій безпосередньо перебував зуб мудрості. Це може статися з різних причин, наприклад, при розбіжності шва...

Що ж робити при альвеолите?

Данно захворювання потребує негайного втручання лікаря-стоматолога. Терпіти біль не має сенсу, а самолікування антибіотиками і ополіскувачами тут не допоможе.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ