Якщо болить спина - перевірте шлунок ...
Якщо вам болить спина, то це може бути першим дзвіночком, який повідомляє про такої неприємної хвороби, як виразка. Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки - найбільш поширене захворювання на сьогоднішній день. За статистикою, від цього страждає 5-15% населення планети.
Чому з'являється виразка?
Звичайно, виразка з'являється через порушення режиму харчування, вживання таких популярних сьогодні сухариків, чіпсів, солодкої газованої води, фаст-фуду, захоплення алкоголем, курінням, а також з-за дефіциту вітамінів, недосипання і нервових стресів. До речі, більше інформації про різних захворюваннях ви можете знайти і на
Виразкова хвороба особливо загострюється восени і навесні. Дуже часто хворіють чоловіки, яким від 20 до 50 років, а от жінок з цією недугою в чотири рази менше. До того ж, за останнє десятиліття хвороба помолодшала - гастрити і виразки діагностують навіть у дітей, а особливо часто - у студентів.
Що ж провокує появу виразкової хвороби?
Це одне з популярних хронічних захворювань безпосередньо органів травлення. При цьому утворюється виразковий дефект на слизовій оболонці шлунка або дванадцятипалої кишки. Розвивається хвороба внаслідок порушення рівноваги між захисними можливостями слизової і активністю шлункового соку.
Сприяють цьому порушення режиму харчування (наприклад, часте зловживання грубою і дуже гострою їжею), шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю), прийом різного роду медикаментів (нестероїдні протизапальні препарати, протитуберкульозні засоби), психоемоційні стреси, надмірне фізичне навантаження і генетична схильність. Також причиною недуги може стати інфекція, викликана бактерією Helicobacter pylori. Джерелом інфекції для нас можуть бути хворі тварини та інші люди. Від них бактерії потрапляють у воду і харчові продукти, особливо м'ясо і молоко.
Які симптоми цієї хвороби?
Для всіх захворювань шлунково-кишкового тракту характерний больовий синдром. Діагноз встановлюється в залежності від його локалізації. Для виразки шлунка характерні ниючі болі саме у верхній половині живота. Зазвичай вони з'являються після прийому їжі. Якщо це виразка дванадцятипалої кишки, то, навпаки, турбують «голодні» біль у правому верхньому квадранті живота. Тоді їжа приносить поліпшення. Також для виразкової хвороби характерна нудота, печія, відрижка і навіть поганий настрій, дратівливість, плаксивість.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.