Антисептики: геть бактерії і віруси
Антисептики - це лікарські форми, спрямовані на знищення різних хвороботворних грибків, бактерій і вірусів. Ними обробляють (або дезінфікують) різні поверхні в медустановах, омивають приміщення, де можлива присутність мікробів, що викликають різні захворювання. У людини цими речовинами обробляють шкіру, слизові тканини і рани від можливого розвитку запального процесу.
Різноманіття антисептиків
Поширеність застосування дала поштовх до появи на ринку безлічі цих лікарських засобів, тільки в Україні їх налічується близько 250 торгових найменувань. До речі придбати їх ви можете в інтернет-магазині: . Існують речовини, призначені для застосування тільки в медичних установах: лікарнях, поліклініках, лабораторіях. Також у продаж є група препаратів, розрахованих на використання в домашніх умовах.
Розрізняються форми випуску дезінфікуючих речовин. Вони бувають у вигляді мазей, порошків, рідин, спреїв і створюються на основі однієї з діючих хімічних речовин: хлору, спирту, йоду та інших. Вибір антисептика ґрунтується на доведеній ефективності препарату при певних заходів по обробці.
Віді антисептиків
Кожен наявний у продаж антисептик має інструкцію до застосування, на яку слід орієнтуватися при виборі. У ній вказані основна діюча речовина, дозування, спосібі нанесення і можливі побічні прояви.
Найбільш поширеними в домашньому побуті є антисептики: 5 %-й спиртовий розчин йоду і його новий торговий аналог зі зручним аксесуаром для нанесення «Леккер Йод 5 % 20 мл + кисть», призначені для обробки різних країв ран, саден і порізів. Для простоти використання речовини на основі йоду стали випускати у вигляді олівця або з пензлем для нанесення.
Для обробки рук зазвичай використовують препарати на основі етилового спирту. Дезінфекція здійснюється при добре вимитих з милому поверхнях рук або, якщо немає можливості використовувати мило, наноситися безпосередньо на шкіру і розтирається. При сильному забрудненні рук ефективність обробки буде нижчою.
Порожнина рота дезінфікується у разі можливих виникнень інфекційних захворювань. «Йокс», «Мірамістин», «Стоматофіт А» - це торгові назви антисептиків для ополіскування або зрошення.
Старі антисептики - в смітник!
Останнім годиною з'єднання явилося багато сучасних дезінфікуючих засобів і доведено неефективність деяких, вже давно присутніх на ринку. Бажано мати вдома тільки ті антисептики, які зможуть надати реальну допомогу при застосуванні, і відмовитися від недієвих або небезпечних речовин.
Булі поставлені під сумніви позитивні ефекти при застосуванні антисептиків на основі срібла - протарголу і коларголу. Іхтіол показавши велику результативність при використанні в ветеринарії. Метилленовий синій визнаний неефективним антисептиком. До речі, діамантовий зелений або зеленка використовується тільки на території пострадянського простору і не визнаний більше ніде в світі. Речовини на основі борної кислоти мають безліч побічних ефектів і повинні бути замінені більш безпечними.
Намагайтеся вибрати найбільш дієві лікарські препарати, а краще порадьтеся з лікарем. Спеціаліст завжди підкаже, який антисептичний засіб підійде для використання в домашніх умовах. Будьте здорові!
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.