Головна : Новини

Міжхребцева грижа поперекового відділу хребта

, 22:26
0 949

Живлення міжхребцевих дисків відбувається за допомогою просочування через міжхребцеві тканини поживних речовин. Особливість будови хребта така, що під час руху відбувається активні надходження поживних речовин у тканини диска, в тій годину як у статичному положенні надходження цих речовин сповільнюється. Спосіб життя сучасної людини не може забезпечити постійну рухливість хребта, через що відбувається порушення постачання корисними речовинами міжхребцевих дисків, а це вже призводить до їх швидкого зношування і згодом до розриву.

З іншого боку, надмірні фізичні навантаження, важка фізична праця також негативно позначаються на стані хребта. Робота в зігнутому положенні, підняття важких предметів навіть при одноразовому впливі можуть стати причиною грижі міжхребцевого диска, якщо диск зношений.

Симптоми міжхребцевої грижі

У ряді випадків таке порушення проходити безболісно, ​​що доводитися численними обстеженнями пацієнтів і виявленням у них міжхребцевої грижі без прояву болю. Це пов'язаність язано з тим, що не завжди нерв, що йде по каналу диска, затискається. Міжхребцева грижа поперекового відділу досить часто викликає біль, оскільки диски нижнього відділу зношуються сильніше, а навантаження при цьому відчувають більш високе, ніж диски верхніх відділів хребта. Більш детально про міжхребцеву грижа поперекового відділу хребта можна прочитати .

Основні симптоми грижі міжхребцевого диска поперекового відділу хребта:

  • У пацієнта виникає сильний біль в спині, який спускається по нозі або віддає в ногу (якщо біль віддає в руку, то це свідчить про грижу у верхньому відділі);
  • Також на грижу в поперековому відділі хребта вказують: колючі болі в самому попереку, сідницях, бічній стороні стегна та оніміння. Іноді біль виникає відразу в нозі, а іноді з'єднання являється через кілька місяців після початку захворювання;
  • Якщо біль у будь-якій з перерахованих вище локалізацій посилюється під час кашлю або чхання, при поворотах тулуба, нахилах, то це є явними симптомами грижі;
  • Варто негайно звернути до лікаря при очевидних симптомів, пов'язаних зі: слабкістю в ногах, порушення сечовипускання або дефекації, при оніміннях в зоні промежини, порушеннях чутливості ніг, при нестійкості ходи. Ці симптоми можуть вказувати на те, що нервовий корінець затиснений або пошкоджений. Якщо не проводити лікування, то можуть виникнути неврологічні ускладнення, що порушують роботу органів малого таза та ніг. Більш того, може навіть виникнути параліч нижніх кінцівоу.

Як лікується грижа міжхребцевого диска в поперековому відділі?

Присутність грижі міжхребцевого диска зовсім не означає, що людині потрібне невідкладне лікування. У ряді випадків не ускладнена грижа лікується симптоматично. Біль проходити через 3-4 тижню, а в цею годину рекомендується застосовувати протизапальні знеболюючі препарати, такі, як диклофенак. Обмежити слід лише фізичні навантаження і тривале сидіння, а постільний режим не повинен перевищувати 3-х днів, оскільки тривале лежання призводить до зниження живлення диска і термін одужання може збільшитися.

Епідуральна блокада може допомогти при недостатній ефективності лікарських препаратів. Цей метод має на увазі введення в область грижі знеболюючих засобів і гормонів. Полегшення настає відразу ж після уколу. Таку процедуру можна проводити до 3-х разів.

Якщо консервативне лікування не допомагає, може знадобитися хірургічне втручання. Під час півгодинної операції із застосуванням мініінвазивних технологій грижа видаляється, а пацієнт виписується вже через 1-2 дні.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ