Біль в попереку і спині при вагітності
Майже у 50% всіх представниць слабкої статі . Найчастіше це пов'язано безпосередньо з ослабленням м'язів на животі внаслідок їх перерозтягнення, а також збільшенням навантаження на хребет. Найчастіше біль з'являється десь через 5-ть місяців вагітності і зменшується або проходить безпосередньо після пологів. Іноді така біль «віддає» в ногу, посилюючись безпосередньо після тривалого стояння, сидіння в незручній позі, фізичного навантаження, тривалої ходьби або. Біль у ділянці крижово-поздовжнього зчленування і лобка (лонного зчленування) обумовлена несильним розм'якшенням зв'язок, які викликані виробленням гормону релаксину, а також зміною гормонального фону.
Як з нею боротися?
Прибрати болю спині можна безпосередньо за допомогою багатої на кальцій дієти, в якій присутня величезна кількість риби, зелені, горіхів, м'яса і молочних продуктів. Якщо ж біль в кістках, а також попереку турбують жінку регулярно, тоді потрібно буде приймати лактат або ж карбонат кальцію. Також вагітним потрібно уникати рухів, що збільшують навантаження на їх спину.
Для сну треба вибрати еластичний, напівжорсткий ортопедичний матрац. Подушку треба придбати середнього розміру, при чому кращим вибором буде виріб анатомічної форми, що враховують приробные вигини людського хребта. Необхідно носити зручне взуття з достатньо стійким, а також невисоким каблуком. Незамінні, звичайно ж, є різноманітні фізичні вправи, що зміцнюють м'язи стегон, живота, сідниць і спини (ідеальним вибором будуть: аква-аеробіка, плавання, а також звичайна аеробіка).
Неврологія
Всілякі неврологічні хвороби (поперековий радикуліт і міжхребцева грижа), також можуть бути джерелом болю в попереку. Тут терапія передбачає: лікувальну фізкультуру, бандаж або ж м'який корсет, постільний режим, рідко — застосування знеболювальних лікарських засобів. Порушення ходи на пару з тривалими болі в області лонного зчленування є ознаками симфізопатії. В цьому випадку терапію проводить у стаціонарі, а вся вагітність проходить безпосередньо під пильним лікарським наглядом.
Нирки
Коли біль в районі попереку супроводжується також ще і прискореним сечовипусканням, підвищеним артеріальним давленией і температурою, появою набряків, головним болем, а сама сеча при цьому стає каламутною і змінює свій колір, тоді швидше за все у жінки хворі нирки (найчастіше, мова йде про пієлонефриті).
Інтенсивні переймоподібні, різкі болі в попереку, що супроводжуються проблемами з сечовипусканням, цілком можуть говорити про таку проблему, як ниркова коліка, що виникає безпосередньо при сечокам'яній хворобі. Для лікування нирково-кам'яної хвороби використовують знеболюючі препарати, спазмолітики. Надалі треба з'ясувати склад каменів (до речі, їх є кілька видів) і відкоригувати дієту, а також саме лікування.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.