Що шкідливіше: кальян чи сигарети?
Сьогодні багато людей задають питання: "?". Багато курців вважають, що куріння кальяну на 100 % безпечне. Але бейрутського вчені досліджували дим кальяну. І як ви думаєте що їм вдалося дізнатися? У цій статті ми відповімо на ряд питань:
- Які суперечності вдалося знайти вченим з Бейрута?
- Яким чином був проведений 1-ін з основних експериментів, і який саме шкоду кальяну він показав?
- Як багато сигарет замінює 1-ин сеанс куріння кальяну?
- Зменшує вода всередині кальяну його шкоду?
- Викликає кальян залежність?
Дослідження щодо шкоди кальяну
2-ва нових дослідження, які були проведені вченими USJ (Університету Сент Джозева в Бейруті) а також AUB (Американського університету в Бейруті), показали, що кальяновый дим містить безліч шкідливих хім. субстанцій, що також можна виявити і в звичайному димі сигарет. Це кардинально суперечить поширеній думці про те, що вода всередині кальяну є каталізатором диму. З цього випливає, що шкоду кальяну, звичайно ж, є і його треба ретельно вивчати.
Оприлюднення у 2003 р. результати дослідження в Американському університеті в Бейруті говорять про явну шкоду кальяну. Дослідження показали, що наявність шкідливих важких металів, нікотину і смол було пов'язано безпосередньо з сортом тютюну. 1-ін з основних експериментів провели в умовах, які відповідають цій сесії кальянокуренії.
В експерименті застосовували 10 грамів тютюну, було зроблено 100 вдихів об'ємом 0,3 л і тривалістю 3 сек кожен з інтервалом 0,5 хв між ними.
У результаті було встановлено, що:
- зміст в кальянному димі нікотину було 2,25 мг (при цьому в 1-ій сигареті міститься 0,5-2,25 мг нікотину);
- вміст смол було 2,42 мг (при цьому в 1-ій сигареті міститься 0,5-35 мг смол);
- а рівень важких шкідливих металів (свинцю, берилію, срібла, нікелю, хрому, кобальту) узагалі в 10-ть разів перевищив їх вміст в 1-ій сигареті.
Дані речовини здатні спровокувати розвиток раку легенів і захворювань серця. Ці дані говорять про реальний шкоду кальяну для серцево-судинної, а також дихальної систем людського організму, крім того, він здатний сильно перевершувати шкоду, що наноситься звичайними сигаретами.
Шкоду кальяну: кількість ракообразующих речовин і нікотину
Доктор Алан Шихадех (координатор досліджень) говорив, що 1-ну сесію кальянокуренії можна порівняти з викурювання приблизно 20-ти сигарет, але от вміст шкідливих смол при кальянокурении набагато нижче, в порівнянні з димом цигарок і причиною цього є більш низька температура спалювання тютюну безпосередньо всередині самого кальяну, яка становить 450 0 С (в порівняння сигаретний тютюн горить при температурі 900 0 С).
Експерименти, які проводилися в Університеті Сент Джозева в Бейруті, свідчать про те, що хоч вода всередині кальяну і затримує певну кількість нікотину, це зовсім не зменшує число ракообразующих шкідливих речовин в його димі. Таким чином, шкоду кальяну здатний бути набагато сильніше сигаретного шкоди. Також, людина курить кальян, повинен викурити набагато більше тютюну, щоб спожити аналогічну кількість нікотину, як курець сигарет. Це, в кінцевому підсумку, призведе до вживання більшого числа шкідливих ракообразующих речовин.
Висновки
Є гіпотеза, що куріння кальяну може викликати залежність, і це незважаючи на меншу кількість нікотину безпосередньо в самому диму. Навіть якщо ми залишимо без уваги питання освіти залежності, так чи інакше, кальяну завдасть курцеві безсумнівний шкоду, оскільки той буде перебувають під впливом шкідливих ракообразующих речовин (наприклад, бензопірену). Дані речовини здатні:
- призвести до раку легенів і зменшення їх обсягу;
- може викликати зменшення ваги новонародженої дитини, якщо його мама курила кальян безпосередньо при вагітності.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.