Основні причини і симптоми гнійної ангіни
Гнійної ангіною називається інфекційна хвороба, що викликається різними мікробами (найчастіше стрептококами), при якій на піднебінних мигдаликах локалізуються гнійні вогнища. Найчастіше зараження відбувається безпосередньо повітряно-крапельним шляхом, правда дану інфекцію також цілком можливо підхопити і контактно-побутовим шляхом через брудний посуд, з якої хворий їв або пив. Пік захворюваності на гнійну ангіну припадає на весну та осінь.
Гнійна ангіна: Причини.
Найчастіше основною причиною даного захворювання є гемолітичний стрептокок, правда викликати його можуть також і інші бактерії, віруси і грибки. Є величезна кількість факторів, які провокують розвиток гнійної ангіни, і це:
- зниження імунітету;
- вогнища інфекції безпосередньо в ротової порожнини (стоматит, карієс і т. д.);
- переохолодження;
- куріння;
- травми мигдалин;
- постійне вживання алкоголю і вдихання забрудненого повітря.
Є 2-ві форми гнійної ангіни:
- лакунарна ангіна Гнійна. В даному випадку мигдалини уражаються в області лакун, а сам процес за межі мигдаликів не поширюється. Безпосередньо при огляді виявляються розширення лакун, набряк піднебінних мигдаликів і виражена гіперемія. На самих мигдалинах утворюється гнійно-фіброзний наліт біло-жовтого кольору. Цей наліт легко видаляється, а на місці «корків» кровоточивих слідів не залишається;
- фолікулярна ангіна Гнійна. Дана форма характеризується глибоким ураженням лімфатичних вузликів (фолікулярного апарату) мигдалин. Вони мають яскраво-червоний колір, набряклі і виступають безпосередньо на поверхні слизової оболонки. В даному випадку, за допомогою шпателя можна з легкістю видалити гнійні нальоти. Крім того, гнійні вогнища здатні утворювати абсцеси, зливаючись один з одним.
Основні симптоми
Дане захворювання має схожі симптоми як у дітей, так і дорослих. Найчастіше хворі скаржаться на:
- озноб, головний біль, виражену слабкість;
- підвищення температури до 39 градусів і вище;
- хворобливість і збільшення підщелепних лімфовузлів;
- інтенсивну біль в горлі, що посилюється безпосередньо при ковтанні;
- набряклість і гіперемію мигдаликів, наявність гнійних нальотів у вигляді жовто-білих «корків» безпосередньо на них.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.