Система каналізації септик
Септик - це елемент індивідуальної каналізаційної системи, призначений для збору і очищення (освітлення) стічних вод. При роботі, якого використовується принцип гравітаційного відстоювання і біологічної очистки.
Каналізаційний являє собою герметичну ємність з цегли та бетону, або залізобетонних кілець. Так само вже готові пластикові, залізобетонні і металеві, каналізаційні септики можна придбати у виробника або на спеціалізованих майданчиках. Ці покупні пристрої, набагато прискорять і полегшать, влаштування каналізаційної системи.
Принцип роботи септика
Ємність септика може бути як однокамерною, так і складатися з декількох камер в одній або декількох корпусах. Для будинку з невеликим споживанням води приблизно 300 літрів в день, можна використовувати однокамерний септик. При більшому використанні води, слід ставити 2-3 камерні септики, для зниження швидкості стічних вод. Що сприяє нормальному випадання осаду.
Фільтруючий колодязь з цегли
Відстояна і освітлена вода з септика пропадає у фільтруючий колодязь, або так звані поля фільтрації.
Фільтруючий колодязь. Це крайній елемент системи автономної каналізації, який виготовляється із залізобетонних кілець або цегли, також у продажу є й готові пластикові вироби.
Цей колодязь являє собою ємність без дна, в нижній частині якої знаходяться відчини, які повинні займати як мінімум 10 відсотків від усієї площі ємності.
Для фільтрації і поліпшення відводу води в грунт, робиться так званий донний фільтр. Ця подушка з гравію під колодязем, залишений зазор між землею і стінками колодязя засипається гравій. Зазор повинен становити 10-20 см
Згідно будівельним нормам, нижня частина фільтруючого колодязя повинна бути на 1 метр вище ґрунтових вод. Передбачається, що вода проходячи септик і фільтруючий колодязь стає безпечною для навколишнього середовища. Влаштування таких комплексів (септик + фільтруючий колодязь), дуже поширене і практично ідеальне для невеликих ділянок.
Розрахунок об'єднання єму септика
Септик підбирається з розрахунку триденної норми, використання води у вашому будинку. Наприклад, якщо ви кожен день зливаєте в каналізацію 500 літрів стічних вод, то мінімальний об'єм септика повинен бути 1500 літрів, або 1,5 м3.
Поля фільтрації
Це кінцевий елемент системи каналізації, послідовно з'єднання єднаний з септиком, який представляє собою підземну систему труб зрошення. Які покладені нижче рівня промерзання грунту, в зимовий період і обсипані фільтруючою сумішшю з піску і гравію або іншим фільтруючим складом. Ця система також як і фільтруючий колодязь, повинна знаходитися вище рівня ґрунтових вод на 1 метр.
Фільтруючі поля є альтернативою фільтруючих криниць, але більш трудомісткі в облаштуванні і займають велику територію. Ця система в основному використовується для великих заміських будинків і невеликих котеджних містечок, де територія ділянок дозволяє її розміщення.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.