Особливості ендопротезування кульшового суглоба
ендопротезування називається операція по заміні втратили, вследстіве заболевания, хрящів і кістки суглоба штучними матеріалами (ендопротезами). Ендопротезування буває монополярним - в цьому випадку проводиться заміна шийки і голівки стегна металевим протезом, і тотальним - коли необхідна заміна головки стегнової кістки, а також западини тазової кістки.
Включає видалення уражених головки і розетки з понаступної заміною на протез. Штучний суглоб складається з головки і западини, в якій вона обертається. У кожному окремому випадку підбирається тип ендопротеза і спосіб його установки - з цементна або безцементного фіксація.
Протези першого типу встановлюється за допомогою кісткового цементу. Найчастіше цей спосіб застосовують у хворих похилоговіку, всилу слабкості кісткової тканини. Крім усього іншого цей тип фіксації ендопротеза дозволяє раніше давати навантаження на оперовану кінцівку.
Другий тип протезування переважний у молодих людей. При цьому на місце западини тазової кістки встановлюється металева чашка, яка має пори, через які інтегрується кістна тканину з довколишніх ділянок кістки.
Показання до проведення повної заміни тазостегнового суглоба можуть бути наступні:
- хвороба Бехтєрєва;
- прогресуючий артрит;
- остеоартроз; < br /> - асептичний некроз голівки стегна;
- помилковий суглоб шийки стегна;
- незрощені переломи шийки стегна.
Ризики метушняікающіе при проведенні операції:
- можливе тромбоутворення;
- порушення функції сечовипускання;
- інфекційні ураження ділянок шкіри або суглоба;
- переломи кістки;
- обмеження рухливості стегна ;
- ослаблення в місцях кріплення протеза;
- розвиток серцевої аритмії;
- токсичне ураження печінки;
- Пневмонія.