Що таке кольпоскопічне дослідження?
Кольпоскопічне дослідження шийки матки і внутрішньої поверхні піхви - сучасне, безболісне і результативне. Воно по праву вважається справжнім проривом у боротьбі з безліччю захворювань, в тому числі і таких серйозних, як рак шийки матки.
Ця процедура, кольпоскопія, нескладна і не вимагає багато часу, однак пацієнтки часто запитують про те, як проводитиметься кольпоскопія і чого їм чекати від неї. Сьогодні ми відповімо на найпопулярніші питання і допоможе нам у цьому головний редактор медичного порталу .
Які показання до кольпоскопії і як часто її треба робити?
Багато захворювань шийки матки, в тому числі і рак, протікають у жінки без виражених симптомів і «несподівано спливають» в тій стадії, коли лікування пов'язаність язане з ризиком втрати органу, а то і з небезпекою для життя. Такий нескладний аналіз, як кольпоскопія - це єдиний на сьогодні спосіб «зловити» ці хвороби в зародку.
Зробіть проведення кольпоскопії такою ж звичною процедурою, як огляд зубів у стоматолога або грудей у мамолога. Десять-п'ятдесят ятнадцять хвилин один раз на рік збережуть вам життя і здоров'я. Протокол кольпоскопії допомагає лікареві поставити точній діагноз і навіть попередити хворобу.
Коли краще робити кольпоскопію, на який день циклу?
Багатьох дам хвилює питання, чи робиться кольпоскопія при місячних. Кольпоскопія при менструації не виконується. Кращий час для такого обстеження, як кольпоскопія - це будь-який день циклу в його першій половині, після завершення менструації. У цею годину результати кольпоскопії будуть найбільш точними.
Як підготуватися до кольпоскопії?
Спеціальна підготовка до кольпоскопії не потрібно, вона така ж, як підготовка до будь-якого гінекологічного обстеження: два дні до обстеження не спринцюватися, не використовувати вагінальні препарати і відмовитися від сексу в ці дні.
Опис кольпоскопії: Як проводитиметься кольпоскопія?
Сьогодні шийка матки оглядається за допомогою спеціального приладу - відеокольпоскопа, який збільшує потрібну ділянку і виводить його на монітор. Це золотий стандарт кольпоскопії, який застосовується у провідних клініках світу.
Кольпоскоп не вводити в піхву! Це «освітлювальний зовнішній прилад». У піхву вводять тільки звичайне гінекологічне дзеркало, до якого всі ми давно звикли.
Отримавши за допомогою дзеркала візуальний доступ до шийки матки, лікар проводити загальний огляд, а потім бере зі слизової мазок на атипові клітини.
Ну а як робиться кольпоскопія шийки матки далі, залежить від показань.
Існує безліч різновидів кольпоскопії, основні з них - це розширена кольпоскопія (РКС) та проста кольпоскопія (при даному огляді шийки матки, а також піхви не використовуються ніякі реактиви).
А при РКС слизову обробляють реактивами (найчастіше розчином Люголя та 3 % розчином оцтової кислоти), показуючі ураження слизової, а також їх характер.
При необхідності проводитися біопсія («відщипується» крихітний шматочок тканини на аналіз). Кольпоскопія і біопсія разом завжди підвищують точність діагностики, яка при правильному проведенні обстеження і розшифровці результатів досягає 100 %!
Чі боляче робити кольпоскопію?
Міф про те, що кольпоскопія - це боляче, мабуть, походити з тієї самої впевненості, що кольпоскоп вводять у піхву. Насправді не вводять. І, відповідно, це не боляче.
Наслідки кольпоскопії: чого чекати?
Кольпоскопія - це НЕ операція, а діагностичне дослідження, так що ніяких «наслідків» вона мати не може. Виділення після кольпоскопії можливі протягом декількох днів - як правило, це залишки препаратів, за допомогою яких проводилася діагностика, наприклад, йоду. Також після біопсії можливі невеликі кров'ю янисті виділення.
Кольпоскопія - це нескладна процедура, яка збереже вам здоров'я і життя, тому не відмовляйтеся від можливості прожити її довго і щасливо.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.