Головна : Новини

У родині син і дочка: особливості виховання

, 16:37
0 1194

Сучасне виховання дітей можна цілком назвати одностатевим. Ми однаково виховуємо хлопчиків і дівчаток, так як пропагуємо рівноправність. Очевидно, що якщо ми хочемо в майбутньому бачіті наших дітей справжніми чоловіками і жінками, то повинні усвідомити принципову різницю у їх вихованні. До речі, багато цікавої та корисної інформації на тему виховання дітей можна знайте на сайті .

Сучасне суспільство багато в чому побудовано на чоловічих цінностях. У чоловіках і жінках однаково вітається цілеспрямованість, рішучість, активність, «хваткість», вміння заробляти гроші, витримка, лідерські здібності. Часто ставиться знак рівності між привабливістю і сексуальністю. І тільки з роками люди починають цінувати в жінці жіночність, а чоловікові - чоловічі якості. Виховання сина і дочки вімагає абсолютно різних підходів.

Основні відмінності у вихованні хлопчиків та дівчаток

Психологічні статеві особливості, хоча ще й не в розвинутій формі, але проявляються вже з самого раннього віку. У світові розвитку дитини смороду стають все більш виразними. Виховання може сприяти їх розвитку або ж, навпаки, згладжувати.

Важливо зрозуміти, що бажаючи виростити з хлопчика чоловіка, з дитинства потрібно прищеплювати йому необхідні якості, відповідно ставитися. Якщо дівчинка виховується як жінка, то з раннього віку до неї потрібно ставитися як до майбутньої матері і охоронниці домашнього вогнища.

Приклад і вплив батьків

Наші діти копіюють нас, тому найголовнішим методом виховання є приклад батьків.

Мама займається будинком, створює сімейний затишок, переживає за рідних і близьких, оточує їх теплом і турботою. В її умілих руках все йде на лад. Вона ніжна, добра і турботлива.

Тато забезпечує сім'я ю, оберігає своїх близьких від будь-яких неприємностей, завдяки батьковим рук в будинку тепло, світло і затишно. Тато може все - він головна опора сім'ї.

Мамину поведінку багато в чому копіює дівчинка.

Тата несвідомо наслідує хлопчик. У цей час у хлопчика формується уявлення про те, яким повинен бути чоловік. Батько повинний ретельно стежити за своїми вчинками, словами, емоціями, так як будь-яка його дія буде прикладом для сіна. У неповній сім'ї, де немає батька, мама обов'язково повинна знайті приклад для наслідування серед оточуючих чоловіків. Не слід вигадувати якийсь образ, прикладом може бути дідусь, рідний дядько, хрещений батько, хтось із родичів. Головне, щоб він був справжнім і обов'язково позитивним.

Тато для дівчинки є образом майбутнього обранця. Вона підсвідомо «змальовує» з нього своє майбутнє.

Материнська любов до сина неоціненна. Не варто думати, що увага і ласка зашкодять хлопчикам. Психологи одностайно считают, що нестача ніжних почуттів матері є джерелом багатьох психологічних проблем у майбутньому. Однак слід розрізняти любов і її прояви. Мама винна буті іноді безпорадною, надаючи дитині право на турботу і лицарство. Не слід також ставати для дитини «своїм хлопцем». Залиште цю роль батька. У мами складна, але відповідальна роль: бути справжньою жінкою поруч з майбутнім чоловіком.

У сім'ї, де чітко скоординована система цінностей, діти з народження будуть її засвоювати.

Як виховувати сина?

Якщо ми мріємо побачити свого сина справжнім чоловіком, то повинні планомірно до цього йти. Чоловіче виховання має свої орієнтири:

  • Вітайте будь-які прояви самостійності та ініціативності - це дуже важливо для чоловіка. Хлопчик повинен бути впевнений, що він має право на власний вибір, а не просто виконує розпорядження батьків. Заохочуйте прояв активності, впевненості в собі, підкріплені діями. Учіть дитину доводити справу до кінця;
  • Розвивайте дитину фізично. Міцна статура, сила, витривалість - ці якості невіддільні від чоловіка. Тому потрібно з дитинства розвивати дитину фізично, формуючи у нього при цьому навички самодисципліни. Ніхто не забороняє просто бігати, грати або балуватися, але краще, якщо активність дитини буде проявлятися на спортивному майданчику, де є можливість поважати оточуючих, прислухатися до власних відчуттів, контролювати власну поведінку;
  • Вивчайте хлопчика долати труднощі. Всім нам відомо, що характер загартовується в труднощах. Тільки чомусь ми про це забуваємо, коли це стосується власних дітей. Дорослим хочеться повністю захистити дитину від труднощів і поразок. Цього робити не можна. Підтримка батьків дуже важлива, але вчіть своїх дітей терпіти поразки, робити висновки і знову йти вперед. Якщо дитина в дитинстві навчиться програвати, то швидко зрозуміє, що будь-яка невдача - це крок до нових можливостей;
  • Виховуйте відповідальність. Відповідальність є зворотним боком самостійності: з одного боку - це свобода, а з іншого - це відповідальність за свої дії. Якщо дитина знає, що сама відповідає за свої вчинки, то вона самостійно буде обмежувати власну свободу.

Як виховувати дівчинку?

Деякі считают, що виховати доньку набагато легше, ніж сіна. Насправді це не так. У вихованні кожної дитини є свої особливості і складності. Основні правила, яких слід дотримуватися при вихованні дівчинки:

  • Виховання жіночності. Як би не складалася доля, дівчинка завжди повинна залишатися жінкою. Не слід приміряти на собі чоловічі якості. Всередині навіть самого суворого керівника-жінки повинні бути жіночність, м'яка якість, чуйність, ніжність, співчуття;
  • Не тримайте дівчинку в надмірній суворості. Виховуючи в дівчинці послух і цнотливість, деякі батьки тримають дочкк в «їжакових рукавицях». Однак існує цілий ряд прикладів, до чого призводить ослаблення суворого виховання. Потрібно знайте золоту середину між суворістю і повною свободою, разом. Більше розмовляйте з дівчинкою, пояснюйте наслідки певних дій, але не залякуйте її. Довіряйте своїй дитині, але... перевіряйте;
  • Виховуйте в доньці впевненість у своїй зовнішності. Це повинно міцно увійти в підсвідомість дитини. Ніщо: ні веснянки, ні повнота, ні особливості будови ніг - не повинно зіпсувати усвідомлення своєї привабливості. Вона повинна вміти доглядати за собою, бути акуратною і охайною;
  • Формуйте навички хазяйновитість. Вміння і знання домоведення знадобляться навіть у тому випадку, якщо дівчинка не планує займатися власним будинком. І навіть якщо всі турботи вона буде успішно ділити з чоловіком, вміння готувати, битими, підтримувати затишок - будуть безсумнівною гідністю жінки.

Висновки

Кожна сім'я має свій ідеал справжніх чоловіків і жінок. Правила виховання - це не рецепти, а просто деякі основи, які потрібно враховувати у вихованні своїх дітей.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ