Головна : Новини

Що робити, якщо запалилася кісточка на нозі біля великого пальця?

, 12:57
0 2053

запалення кісточки на нозіЗапалення кісточки на нозі у жінок - це сьогодні одна з найпоширеніших проблем. Причиною запального процесу є деформація стопи у вигляді наросту в районі великого пальця ноги.

Новоутворена шишка не дозволяє носити красиве і стильне взуття. Згодом з'являються больові відчуття і дискомфорт під час ходьби. Дане захворювання вражає жінок різного віку. У чоловіків подібні стани зустрічаються значно рідше. До речі, якщо у вас росте кісточка на великому пальці ноги і ви не знаєте що робити, то прочитати про це можна тут.

Зняття запалення на кісточці

Лікування запаленої кісточки залежить від причини і стадії захворювання. Швидко зняти біль можна за допомогою знеболюючих препаратів: «Нурофен» або «Анальгін». Але прийом ліків дасть тимчасовий ефект. Для лікування необхідний комплексний підхід, а при запущених стадіях і оперативне втручання. Як і чим лікувати запалений наріст визначає лікар-ортопед. При запущених формах захворювання без оперативного втручання - обійтися не вийде.

Комплексне лікування запалення кісточки на великому пальці ноги включає:

  • прийом знеболюючих і протизапальних препаратів (таблетки, ін'єкції, суспензії);
  • фізіотерапію;
  • ультразвук;
  • парафінові маски;
  • ванночки;
  • масаж.

Процедури повинні призначатися фахівцем. Знімати запалення самостійно не рекомендується.

Запалення кісточки на нозі і набряк поверхні стопи можуть бути викликані такими причинами, як:

  • артрит;
  • артроз;
  • остеопороз;
  • бурсит;
  • травми;
  • цукровий діабет;
  • надлишкова маса тіла;
  • грибкові захворювання нігтів, врослий ніготь;
  • незручне взуття (високий каблук, гострий носок).

Запалення суглоба при артриті, артрозі, остеопорозі

Артритом називається запальний процес в різних суглобах людського організму. Він буває декількох видів:

  • Інфекційний. Це руйнування хрящевидной тканини стрептококами;
  • Дефіцитний (надлишковий). Це порушення обмінних процесів, викликане нестачею або надлишком вітамінів і мінералів.

При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря. Інакше суглоб дуже швидко зноситься, і буде потрібне хірургічне втручання.

Якщо "запалилися" кісточки на ногах, то причиною цього може бути артроз (зміни в м'яких тканинах і деформація хрящів).

При остеопорозі, викликаним дефіцитом кальцію і фосфору, кісткова тканина зменшується і стає крихкою. В результаті, суглоб на стопі запалюється, з'являється набряк і сильний ниючий біль.

Надлишкова маса тіла людини - це велике навантаження на стопу, яка веде до деформації і подальшого запалення суглобів.

У переважній більшості випадків буде потрібно консультація ендокринолога і хірурга-ортопеда.

Запалення при вальгусной деформації

Бурсит або вальгусна деформація великого пальця ноги, найчастіше є причиною того, що на стопі запалилася бічна кісточка. Першими симптомами хвороби є ріст шишки в області великого пальця, дискомфорт при ходьбі, печіння і больові відчуття. Самолікування або відсутність лікування призводить до того, що шишка запалюється, з'являється набряк і гострий біль.

Причини запалення кісточки

Травма гомілковостопного суглоба, надрив зв'язок, вивих, розтягнення негативно впливають на циркуляцію крові в стопі, великі пальці починають німіти, з'являються набряки і дискомфорт під час ходьби. В цьому випадку нозі необхідно забезпечити спокій і скористатися знеболюючими, антисептичними, судиновідновлюваними засобами.

Цукровий діабет може стати причиною болю в кінцівках. Захворювання вимагає негайного звернення до фахівця, так як часто призводить до діабетичної гангрени.

Якщо запалилася кісточка на нозі біля великого пальця, слід звернути увагу на взуття. Не рекомендується носити вузьконосі туфлі на високих підборах (від 5 см), які здавлюють пальці ніг.

Фахівці радять:

  1. придбати ортопедичне взуття або устілки;
  2. використовувати коректор (наприклад, Вальгус Плюс);
  3. дотримуватися дієти без солі;
  4. не вживати жирну, гостру та солодку їжу;
  5. позбутиися від зайвої ваги.

Також причиною почервоніння, набряку і болю в кінцівках може стати неакуратно проведений педикюр, пошкодження кутикули. Будь-яке гнійне запалення слід показати лікарю, щоб виключити зараження крові або ураження суглобів. Не слід користуватися чужим взуттям, робити педикюр в сумнівних салонах.

Лікування суглоба при подагрі

Якщо у людини запалилася кісточка на великому пальці ноги, то причина, швидше за все, криється в нирковій недостатності, або подагрі. Відкладення солей в суглобі великого пальця проявляє себе ниючим болем в нічний час, а також судорожними станами. Спеціальна дієта і відмова від алкоголю - це кращий рецепт в цьому випадку. З раціону виключаються білок і сіль.

Загострення знімається за допомогою льоду, що прикладається до ураженого місця. Ступінь розвитку захворювання може визначити тільки фахівець, який на підставі отриманих даних знімає напад протизапальними нестероїдними препаратами + призначить ліки, які виводять сечову кислоту з організму пацієнта.

Запалення кісточки через грибок і врослий ніготь

Чим і як лікувати запалення, викликане вросшим нігтем, при якому з'являється нагноєння, гострий смикаючий біль всередині шишки і набряк? Кращий засіб - це тепла сольова ванночка для ніг і антисептик. Можна скористатися народними рецептами: відваром або настоєм ромашки, череди, чистотілу. У разі сильного нагноєння, що супроводжується гострим болем і підвищенням температури, потрібно хірургічне втручання.

Тяжкість грибкового захворювання визначить міколог. Перед тим як зняти запалення з кісточки лікар встановить вид грибка, ступінь і область ураження суглоба. До складу комплексного лікування входять противомікозні препарати, імуностимулятори, мазі, креми, мильно-содові ванночки, трав'яні відвари.

Зняття запалення різного ступеня тяжкості

Що робити якщо запалилася кісточка на нозі? При появі перших ознак запалення необхідно звернутися до терапевта, який оцінивши стан хворого, призначить лікування або направить до вузького спеціаліста. Лікування змінюється в залежності від причини, що викликала запалення, стадії і тяжкості захворювання.

На початковій стадії хвороби лікарі призначають фізіотерапію і компреси. Іноді пацієнти звертаються до мануальної терапії.

При скаргах хворого на хрускіт в ураженому суглобі, призначаються ін'єкції, які вводяться в кісточку, а також електрофорез.

Вальгусна деформація великого пальця стопи, або бурсит, в запущеній формі вимагають оперативного втручання. За відгуками лікарів і пацієнтів, операція - це найкращий і найефективніший спосіб вирішення проблеми. Легкі форми захворювання піддаються консервативному лікуванню. В якості профілактики запалення суглобів можна використовувати народні засоби, контрастні ванночки та креми.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ