Головна : Новини

Стоматологічна клініка: Як вибрати?

, 14:04
0 1667

Стоматологічна КлінікаА хіба існує така проблема, запитаєте ви? Адже цих стоматологий - в кожному дворі по 2 штуки. Але ж ми хочемо швидко, якісно, дешево та не боляче. Та так, щоб на все життя! І при цьому знаємо, що нічого вічного не буває, дешевою стоматологія бути не може за визначенням, а швидко можна тільки видалити зуб або зубний наліт.

Найпростіший спосіб знайти хорошу клініку, це розділити їх за принципом - дешевий, середній і дорогий сегмент. І йти в середній. Тому що, там, де дешево - бракороби. Там де дорого - хапуги. Середина - це нормально, наш варіант (до речі, в Києві до цього сегменту відноситься "Стоматологічна Клініка Андрія Лукашука": http://lukashuk.com.ua)

Такий простий варіант комусь підходить, але не всім. Тому що діагноз, який ми самі собі поставили, може не збігтися з тим, що поставить нам стоматолог на прийомі. Ви, наприклад, можете почути: «Зуб відновленню не підлягає. Ось тут у вас кіста.... Сюди потрібно поставити імплантат. Давно пора носити брекети. З вас - 10,000 грн. Ви згодні?»

«Напевно, цей стоматолог все придумує», - підозрюємо ми. І йдемо в іншу клініку. Там лікар, чесними очима дивлячись нам в рот, розповідає зовсім інше, але теж неприємне і дороге. Ми в подиві йдемо додому. І живемо далі. Але ось біда, через деякий час прогноз, який нам давали лікарі, починає збуватися. Ми знову біжимо в клініку, але ціна там вже виросла, та й проблема вже складніша.

Як же бути правильно? Як вибрати правильного стоматолога, вірний курс лікування. І при цьому не переплатити зайвого?

Стоматолога не минути

Зазнавши одного разу гострий зубний біль, людина часто дає собі слово більше ніколи не доводити до краю, і регулярно спостерігатися у стоматолога. Однак мало хто з нас, дійсно, знаходить свого лікаря і починають раз в півріччя відвідувати його (серед жителів Києва таких всього 5 %). Хтось знову чекає видимого дискомфорту в порожнині рота і, тільки потім звертається за допомогою (таких вже близько 80 %), ну, а 15%, що залишилися, чекають коли черговий зуб заболить нестерпно, біжать видаляти його до будь-кого, хто зробить це дешевше.

З чого почати?

За світовою статистикою, при виборі клініки, люди враховують такі критерії:

  • Якість лікування - 40 %;
  • Якість сервісу - 30 %;
  • Місцезнаходження - 20 %;
  • Вартість лікування - 10 %.

Але в Україні багато-що по іншому. І в цьому питанні теж. Набагато більше 10 % «танцюють» від вартості. І це помилка - не можна починати дослідження ринку стоматологічних послуг з ціни!

Правильний підхід: дізнатися діагноз і чим він вам загрожує, а потім цікавитися ціною. Ну а для цього все ж доведеться зайти до стоматолога. Швидше за все, доведеться навіть витратитися на внутрішньоротовий знімок - КТ або ОРТО в залежності від того, наскільки ваша проблема виявиться складною.

Отже, перш ніж з'ясувати ціну, дізнайтеся свій діагноз.

Як правильно вибрати клініку?

До того як ви почнете вибирати клініку за вартістю, вам необхідно отримати висновок лікаря про те, яке саме захворювання потрібно лікувати. Щоб дізнатися діагноз, доведеться прийти до стоматолога на первинний прийом. В інтернеті або за порадою друзів знайдіть клініку недалеко від вашого дому або роботи, уважно вивчіть її сайт, подивіться інформацію про кваліфікацію лікарів та послуги, які вони надають. Переконайтеся, що сайт зроблений професійно. Дізнайтеся, яким діагностичним обладнанням оснащена клініка (ортопантамограф, радіовізіограф, 3D-томограф).
До кого потрібно записатися:

  1. Утворився карієс - стоматолог-терапевт;
  2. Болить (ниє) зуб - стоматолог-терапевт;
  3. Зуби змінили колір, з'явився неприємний запах з рота - стоматолог-пародонтолог, гігієніст;
  4. Болять або кровоточать ясна - стоматолог-пародонтолог;
  5. Нерівні зуби, неправильний (незручний) прикус - стоматолог-ортодонт;
  6. Клацає щелепний суглоб - стоматолог-ортодонт;
  7. Зуб повністю зруйнований і болить - стоматолог-хірург;
  8. Ви хочете відновити зубний ряд - стоматолог-ортопед (протезист) і хірург-імплантолог.

Крок №1. Дзвінок в клініку

Як театр починається з вішалки, так і стоматологія починається з адміністратора. Зателефонуйте адміністратору клініки. Дізнайтеся, чи приймає лікар, до якого ви вирішили потрапити. Уточніть вартість первинної консультації та діагностики у адміністратора. Порівняйте відповідь з тим, що написано на сайті.

Не намагайтеся по розмові з адміністратором поставити собі діагноз і з'ясувати вартість лікування. Адміністратор не лікар. Він не має права ставити діагноз. Ви витратите купу часу, заплутаєте і себе, і адміністратора. Краще не поспішаючи, в деталях опишіть свою проблему. Послухайте, як вам буде відповідати адміністратор, наскільки уважно він буде вас слухати. У хороших клініках ці процеси налагоджені.

Вас повинні записати на зручний час протягом найближчого тижня. У хороших клініках у лікаря завжди залишено час в розкладі для прийому первинного пацієнта. Під час консультації лікар не буде намагатися вас лікувати, якщо ви самі цього не попросите.

Після того як ви записалися до лікаря, підготуйтеся до візиту. Сформулюйте і запишіть всі питання, які ви хочете задати лікарю про своє здоров'я. Не «Скільки це коштує?» і «Яку знижку ви мені дасте?», а саме питання по здоров'ю.

Крок №2. Первинна консультація

Обмовимося відразу. Поведінка, яку ми описуємо, потрібна або в спірних, складних випадках, або якщо вам потрібне комплексне лікування, наприклад, імплантація і протезування декількох зубів, лікування зубів та ортодонтія і т. д. Якщо ви заздалегідь підготували список питань, то ваш візит буде продуктивним. Якщо ні, то вам доведеться слухати монолог лікаря.

Первинна консультація повинна тривати не менше години. Для складання комплексного плану, можливо, буде потрібна думка декількох фахівців. Не лякайтеся, лікарі намагаються показати вам всю картину.

Проблеми в роті переплетені дуже тісно. Кожен з лікарів - фахівець у своїй вузькій області. Тому, щоб поставити правильний діагноз і призначити курс лікування, при якому вам не доведеться потім все переробляти і кожен раз платити, лікарі ретельно все вивчають і перевіряють.

Задавайте багато питань, мова йде про ваше здоров'я! Якщо мова лікаря рясніє незрозумілими словами, просіть пояснень. Висловлюйте свою точку зору з будь-яких питань, що стосуються вашого здоров'я. Уточнюйте нюанси, пов'язані з прогнозом про тривалість збереження результатів лікування. Особливу увагу приділіть договорами та гарантій, прописаним в законодавстві. Уточніть кваліфікацію лікаря. Зверніть увагу, чи не суперечить інформація на сайті та отримана у адміністратора тому, що розповідає лікар.

Зверніть увагу, як лікар вивчає вашу анкету здоров'я, чи задає він питання, пов'язані з хронічними та спадковими захворюваннями, чи запитує про аналізи та ліки, які ви приймаєте. Перш ніж поставити вам діагноз, лікар повинен зібрати всю потрібну для нього інформацію. А перш ніж планувати лікування, він повинен отримати інформацію про ваш спосіб життя і звички. Загалом, на первинній консультації у лікаря не повинно залишитися часу на те, щоб вас лікувати. І якщо ви планували саме полікуватися, самі зверніть на це увагу лікаря.

На консультації лікарі ставлять різні питання, в тому числі про те, якого результату ви хотіли б досягти. Якщо ваша проблема зрозуміла лікарю, і він готовий взятися за її рішення, вам відразу називають вартість і записують на лікування. Однак буває, що після першої консультації не всі аспекти вашого захворювання ясні або є декілька різних варіантів вирішення вашої проблеми. Вас просять прийти на повторну консультацію до іншого лікаря, або на обговорення фінансового плану лікування. Це добре, тому що означає, що лікар всерйоз перейнявся вашим випадком і хоче підготувати кілька варіантів рішення. Зазвичай ці варіанти відрізняються і за вартістю, і за тривалістю лікування.
Запишіть самі або попросіть лікаря написати правильно ваш діагноз. Не розраховуйте, що ви удержите в голові всі ці нові для вас слова і терміни.

Крок 3. Моніторинг цін

Після того як ви дізнаєтеся свій діагноз, є сенс почати вивчення ринку стоматологічних послуг. Але тільки в тому випадку, якщо вам належить просте лікування - карієс, пара імплантатів і коронки на них, брекет-система. Якщо ж мова йде про комплексне лікування, краще скористайтеся нашою радою. Оскільки не можна стати фахівцем в стоматології після однієї консультації, не витрачайте час на пошуки в інтернеті і розпитування друзів, це вас тільки більше заплутає. Адже вартість лікування залежить не тільки від діагнозу, а так само від методу вирішенні ваших проблем, від матеріалів, якими буде користуватися лікар, його кваліфікації та рівня сервісу. Тому, щоб порівняти вартість в різних клініках вам доведеться порівняти методи лікування. А це означає, що доведеться витратити час, особисто відвідати кілька лікарів і дізнатися їхню думку з приводу тих методів і цін, які вам запропонували в першій клініці.

Попросіть кожного стоматолога скласти новий план лікування і зберіть думку кількох лікарів. Не забудьте поставити на консультаціях всі ваші запитання і прийміть рішення виходячи з власних критеріїв.

Крок 4. Узгодження вартості

Тільки після того, як ви вибрали клініку і лікаря, є сенс обговорювати вартість лікування. Всі знають, що дорого не означає якісно. Однак якість і вартість вище середнього завжди стоять поруч. У дуже дешевому місці ми не рекомендуємо вам лікуватися, якщо тільки ви не впевнені в лікареві на 100 %. Підозріло дешева ціна, повинна вас насторожити. Ціна в занадто дешевих стоматологічних клініках, до закінчення вашого лікування може перетворитися в «дуже дорого», а нервів на всілякі з'ясування та узгодження вартості на кожному з етапів ви витратите силу-силенну. Туди де дуже дорого, ви самі не підете. Тому наша порада, йдіть в ту клініку, де буде ціна трохи вища середньої і запропонуйте, щоб вам дали знижку. Зазвичай знижка до 10 % при певних умовах дається в будь-якій поважаючій себе стоматології.

Висновки

Всі ці кроки необхідні вам не тільки, щоб дізнатися діагноз і вартість лікування. Вони важливі, щоб зробити правильний вибір лікаря, якому ви довірите своє здоров'я. Намагайтеся ухвалити рішення виходячи з того, чи хотіли б ви лікуватися в цього стоматолога все життя, ну або хоча б 10-15 років.

Від вашого бажання відвідувати стоматолога регулярно, залежить тривалість збереження результатів лікування. Якщо лікар вам не сподобався з самого початку, то не варто погоджуватися на лікування тільки заради знижок.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ