Головна : Новини

Медичні огляди працівників: Хто, як і коли повинен їх проходити?

, 18:17
0 510

медогляд

Представникам деяких професій потрібно регулярно проходити медичні огляди. Ви запитаєте: "Кому саме?". Про це нам розповість співробітник центру охорони праці "Решение": cot-reshenie.ru, який безпосередньо займається організацією проведення медоглядів працівників в РФ.

Хто має проходити медогляд в обов'язковому порядку?

Особливу увагу перевірці здоров'я приділяють співробітникам, чия робота пов'язана з ризиком для життя:

 • рятувальникам;
 • поліцейським;
 • військовим (від підводників до роти почесної варти) та інші.

Обов'язкові та періодичні медичні огляди працівників необхідні в:

 1. хімічній;
 2. машинобудівній;
 3. легкій і багатьох інших галузях промисловості.

Фізичний стан і загальні показники здоров'я на подібних підприємствах необхідно контролювати:

 • По-перше, для безпеки самих працівників (відомо, що величезній кількості захворювань набагато легше запобігти або виявити на ранніх стадіях, ніж лікувати запущені випадки);
 • По-друге, виключити всілякі виробничі травми. Коли людина працює на небезпечному виробництві (скажімо, опускається в шахту кожен день), медогляд проводиться мінімум раз на рік.

Ті, чия професія не шкідлива і не є небезпечною, але так чи інакше пов'язана з продуктами харчування (співробітники ресторанів, їдалень, хлібопекарень, заводів з виробництва різних напівфабрикатів і так далі), також зобов'язані проходити обстеження у лікарів.

Обов'язкові медичні огляди проходять працівники:

 1. шкіл;
 2. дитячих садків;
 3. лікувальних установ.

Тут стежать за здоров'ям як співробітників, так і тих, з ким вони контактують.

Проведення медогляду: Що воно дає?

Регулярні медогляди, крім контролю захворюваності, дозволяють побачити загальну картину стану здоров'я співробітників за певний період часу. З'являється можливість моніторити зміни самопочуття працівників, визначати точні фактори, крім виробничих, які негативно впливають на самопочуття. Таким чином, йде контроль розвитку професійних хвороб і не допускається поширення інфекційних захворювань.

Як працівники проходять медичні огляди, стежить безпосередньо директор компанії. Він же і визначає частоту медоглядів, природно, виходячи з вимог закону. Керуючись нормами охорони праці, керівник визначає необхідність проходження кандидатом на певну посаду медогляду та оформлення їм медичної книжки.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ