Які пазли найкращі?
Для малюка краще купувати пазли з улюбленими героями з мультиків. Чим більші елементи і яскравіший малюнок, тим легше малятку долучитися до гри. Для діток від 1-2 років краще вибрати головоломку з чотирьох фрагментів. Потім, у міру зацікавленості, ускладнюйте завдання - купуйте гру з великою кількістю деталей (але не більше 60 шт).
Які пазли краще за якістю?
- М'які вінілові легко складати. Але в процесі гри вони швидко зношуються: на згинах деталей з'являються заломи і тріщини;
- З пінополімерів - яскраві, зручні для хвата. Не мнуться, картинка не стирається, не відклеюється від основи. Детальки можна протирати вологою серветкою;
- Ідеальні для малюків - це дерев'яні пазли з відшліфованими деталями. Вони більші звичайних, не ламаються, легко миються, не токсичні;
- Картонні для малюків не практичні. Вони їх рвуть і пробують на смак. Щоб гра не перетворилася в привід для візиту до лікаря, не беріть пазли з дрібними деталями. До того ж, при найменшому русі картонна картинка розпадається.
Дешеві пазли часто розчаровують: то основа викривлена, то фрагменти розшаровуються... Гра швидко прийде в непридатність.
Які ж пазли краще купувати?
З розрізом «ключ-замок», що нагадує букву «н». Його деталі добре стикуються, входячи один в інший. Така головоломка не дозволяє дитині помилятися і придумувати свій спосіб дії. Форма фрагмента підказує малюкові, в яке місце її потрібно класти.
Якщо ви навчите малюка складати пазл, то гра його захопить. Він буде прагнути завершити картинку, щоб зробити її цілісною:
- Для початку, укладайте фрагменти самі, а дитина нехай спостерігає;
- Потім приберіть одну деталь і попросіть його доповнити картинку;
- Коли дитина навчиться, прибирайте 2-3 фрагмента з цілісного зображення;
- Поступово малятко подужає гру, завчивши положення кожної деталі. І з часом стане осмислено складати картинки.
3D і 4D пазли - це альтернатива дорогим конструкторам. Самостійно зібрати їх трилітка не зможе, але захоплено спостерігатиме за тим, як складаєте ви. Навіть спостерігання надає на мозок малюка розвиваючий вплив.