Головна : Новини

Чому діти бачать світ зовсім іншим, ніж дорослі?

, 23:31
0 1559

як діти бачать світ

Діти сприймають світ інакше, ніж дорослі. Звідси і випливають класичні проблеми «батьків і дітей». Ви запитаєте: "А чому так?". Відповідь на це питання нам спробує дати головний редактор інформаційного порталу для всієї сім'ї deti.life.

Відчуття часу

Жодна дитина не зрозуміє фразу: «Час летить непомітно». Для дітей він протікає набагато повільніше, ніж для дорослих. На думку Девіда Іглмана - професора Медичного коледжу в Бейлорі, це відбувається через те, що дитина постійно щось дізнається, кожен її день сповнений відкриттів, навіть якщо вона сам того не розуміє.

Дітям цікаво все: як пливуть хмари, колір проїжджаючих машин, обличчя людей. Головне, щоб картинка не застоювалася, а рух не припинявся. Саме тому дитина не може всидіти на місці - слова «почекай» і «потерпи» не для дитячого слуху. Так що, якщо вже довелося опинитися з дитиною в довгій черзі, скажімо, до лікаря - потрібно обов'язково зайняти своє чадо якоюсь цікавою грою і періодично влаштовувати «зміну декорацій». В іншому випадку, будь-яке очікування в черзі стане справжнім пеклом і для вас і для дитини. І ще, не варто очікувати від дітей миттєвої реакції. Діти сприймають почуте з затримкою в 7 секунд.

Зір

У маленьких дітей зір також кардинально відрізняється від дорослого. Існує думка, що новонароджені бачать світ перевернутим. Це не зовсім так. За законами оптики на сітківці зображення перевернуте, але це не означає, що дитина бачить світ догори ногами - вона поки не сприймає зображення взагалі, у неї ще не розвинений зоровий аналізатор.

Предметний зір розвивається протягом перших 2 місяців. Це пов'язане з центральною, макулярною сітківкою, яка також відповідає за сприйняття кольорів, в основному жовто-червоних. Саме тому в ранньому віці радять дарувати саме червоно-жовті іграшки - вони зрозуміліші для дитини.

Смак

Діти відчувають смак набагато яскравіше, ніж дорослі. При цьому язик вже з раннього віку здатний розрізняти солоне, гірке, кисле і солодке. За словами Дженніфер Фішер - професора Темпльського університету, перевага в виборі віддається солоному і солодкому. Саме тому діти не сприймають здорову їжу: овочі, фрукти, кашу і так далі, оскільки смакові якості в цих продуктах притуплені і відрізняються від їх вподобань. Гірке і зовсім сприймається, як отрута.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ