Головна : Новини

Дисгідротична екзема: Що це таке?

, 12:29
0 2791

Дисгідротична екземаДисгідротична екзема - це різновид істинної екземи, який виникає на бічних поверхнях пальців кистей і стоп, на шкірі долонь і підошов (на пальцях, кистях рук і стопах).

Однією з основних причин цієї форми екземи вважають порушення секреції потових залоз, що призводить до потіння долонь і стоп. Дисгідротична екзема може бути викликана:

 • надмірними контактами з побутовою хімією або прийомом великої кількості ліків;
 • порушеннями роботи щитовидної залози і нервової системи (в тому числі хронічним стресом);
 • спадковою схильністю (якщо в сім'ї були випадки алергії або інших хронічних захворювань);
 • рідше - місцевими травмами шкірного покриву на долонях, кистях і стопах.

Дисгідротична екзема відноситься до розряду захворювань з розмитою етіологією, і найчастіше на її виникнення впливають відразу кілька факторів.

Симптоми захворювання

Основні ознаки дисгідротичної екземи:

 1. характерні багатокамерні бульбашки з щільним покривом;
 2. сильне свербіння;
 3. тріщини, лущення шкіри.

Можливі ускладнення

Одним з основних ускладнень екземи такого типу стає інфекція, яка вражає пошкоджені тканини, - бульбашки можуть розкриватися самі або при розчісуванні.

Діагностика і лікування

При появі ознак екземи необхідно звернутися до лікаря-дерматолога, який проведе первинний огляд і призначить додаткові лабораторні дослідження, які необхідні для встановлення точного діагнозу дисгідротичної екземи та проведення диференціальної діагностики на дисгідроз, який може виникнути на руках і ногах на тлі алергії, а також мікози - грибкові захворювання шкіри. Лабораторні дослідження безпосередньо допомагають встановити причину захворювання.

В основі лікування дисгідротичної екземи та її проявів на кистях рук і стопах лежить лікарська терапія - використання спеціальних медичних мазей і кремів.

Лостерин - це група препаратів, до складу якої входять лікувальні креми для рук і ніг, спеціальний шампунь і гель для душу (більш детально, читайте на сайті https://www.losterin.ru/eksema/disgidroticheskaya-ekzema). Засоби Лостерин мають комплексну дію і допомагають:

 • зняти свербіж і запалення;
 • зменшити лущення;
 • зняти почервоніння шкіри.

Перевагою препаратів групи Лостерин є їх натуральність. Засоби цієї марки:

 1. не містять гормонів і барвників;
 2. не викликають звикання і можуть використовуватися щодня;
 3. легко наносяться і змиваються.

Екзема - це хронічне захворювання, контролювати прояви якого дуже непросто. Найбільшого ефекту вдається домогтися, поєднуючи медикаментозне лікування з фізіотерапією, кріотерапією та іншими методами, - стратегію лікування вибирає тільки лікар. Крім кремів і мазей лікування дисгідротичної екземи включає прийом протизапальних засобів, вітамінів, дієту і усунення стресів. Велике значення має усунення можливої  причини захворювання (в тому числі контактів з подразнюючими речовинами), нормалізація роботи щитовидної залози та інші заходи. Комплексне лікування дає можливість справлятися з хворобою і домагатися тривалих періодів ремісії.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ