Коректор постави: Який краще?
Коректор постави - це засіб, який став дуже популярно в останні 20 років. У зв'язку з тим, що людина стала значно більше часу проводити сидячи, що, до речі, не є звичною позою для наших суглобів і м'язів, почастішали випадки розвитку хвороб хребта. Хребет - це основна магістраль, по якій мозок зв'язується з усіма органами, і викривлення може спричинити за собою ті хвороби, які, здавалося б, ніяк не пов'язані з ним. Головні болі, утруднення дихання, хвороби кінцівок - це все наслідки неправильної постави, і тому коректор просто необхідний в наш час. До речі, в Україні ви можете придбати коректори постави на сайті Ортоп.
Коректор постави: Кому знадобиться?
Коректор постави не має вікових обмежень. Виправити хребет буде корисно і в 10 років, і 40. Одна лише відмінність заключається в тому, що в дитячому віці він буде більш ефективним, так як хребетний стовп ще тільки формується, і набагато простіше буде відразу надати йому правильну форму, ніж потім виправляти за допомогою більш дорогих і жорстких засобів. Як правило, дитячі коректори постави - це м'які ремені, які не заважають і носяться під одягом. Такі ортопедичні пристрої можуть допомогти сформувати правильну поставу в більшості випадків.
Які бувають коректори постави?
Всього розрізняють 3 види коректорів постави, який краще з них - залежить від цілей, що переслідує пацієнт і яка у нього ступінь викривлення:
- Реклінатори (м'які ремені). Це просте рішення дозволяє зберігати правильне положення хребта і плечей, відтягуючи їх назад, якщо носій «згорбився». Назва цього виду коректора постави в перекладі означає якраз «відхиляти». Реклінатори прості у використанні, підходять для дітей і дорослих. При належній вправності такий коректор постави можна надіти самостійно. Реклінатори бувають двох видів: лікувальні та профілактичні. Профілактичні підійдуть тим, хто просто хоче собі ідеальну поставу або помітив перші ознаки її порушення. Лікувальні ж характеризуються більшим ступенем натягу ременів і застосовуються тоді, коли зафіксовані перші стадії викривлення. Реклінатори можна носити під одягом, вони практично непомітні;
- Грудні коректори. Це поліпшена версія реклінаторів, вони займають набагато більше площі тіла і мають ребра жорсткості, що виготовляються з алюмінію. За зовнішнім виглядом грудні коректори постави можуть виглядати як завгодно, розрізняють поясні моделі, реклінатори з корсетом, корсет, варіації з лямками. Відмітна риса грудного коректора - це саме ребра жорсткості. Їх застосовують тоді, коли є вже яскраво виражена сутулість, сколіоз і деякі інші проблеми хребта;
- Грудопоперекові коректори. Це грудні коректори, які доповнені ще й довгою смугою на попереку, що підтримує всю конструкцію. Такі коректори постави застосовуються тоді, коли діагностується остеохондроз та інші більш важкі захворювання. Грудопоперекові ортопедичні коректори розправляють плечі, зменшують сутулість і лордоз в поперековому відділі.
На питання: «Який коректор постави краще вибрати?», можна дати таку відповідь: "Той, який відповідає саме вашому рівню захворювання і викривлення, так як виправляти звичайну сутулість грудопоперековим коректором - це стрілянина з гармати по горобцях, а намагатися боротися з остеохондрозом за допомогою реклінатора - марна трата часу".
Ефект від коректорів постави
Всі коректори постави діють за одним принципом - припиняють подальше викривлення і показують хребту, яке положення є правильним. Людина не завжди стежить за своєю поставою, наприклад, коли вона захоплена сидячою роботою або відпочиває за комп'ютером. Не помічаючи цього, людина звикає саме до згорбленого стану, і правильний їй стає незручним. Як тільки людина забуває про те, що потрібно тримати спину рівно, вона автоматично повертає хребет в положення, яке стало їй зручним, збільшуючи тим самим викривлення.
Коректори постави допомагають не забувати про правильне положення і підтримують його за людину до тих пір, поки воно не стане звичним для неї. Після успішного проходження курсу лікування за допомогою коректорів людині буде вже незручно «горбиться». Вибір коректорів постави і те, який краще з них залежить від того, наскільки сильним є наявне викривлення. Для визначення ступеня викривлення варто звернутися до лікаря-ортопеда, який і порадить правильний коректор постави.