Топ-5 засобів аптечної косметики
Косметика, що продається в аптеці, раніше була особливою категорією засобів: виробники не витрачали багато грошей на рекламу на телебаченні і в пресі, натомість вкладаючи їх в дослідження і масштабні тестування. В результаті з'являлися засоби, що вирішують дуже специфічні проблеми шкіри: атопічний дерматит, чутливість шкіри та випадіння волосся.
Сьогодні такої чіткої різниці між аптечним брендом і неаптечним - немає. Міцелярная вода, що спочатку з'явилася в космецевтиці, тепер є мало не у кожного бренду класу люкс. У свою чергу, і широкий асортимент аптечної косметики вже не націлений на рішення тільки специфічних проблем. Але своя принадність у неї все одно залишається.
Головні плюси аптечної косметики - зазвичай ці засоби більш м'які, більш безпечні, більш ефективні і їх можна підібрати під дуже специфічні проблеми (наприклад, жирна та зневоднена шкіра потребує підтримки під час лікування акне).
Головні мінуси: у них не такі розкішні та приємні текстури і аромати (хоча вони і не є метою для виробників).
Головна помилка при виборі - сподіватися, що вже цей крем нарешті врятує мене від сухості / прищів / почервоніння /... і так далі, тому що він аптечний, а значить - це ліки. І аптечний крем може не підійти вашій шкірі, як і будь-який інший, і тоді треба буде шукати щось ще, можливо - в іншого аптечного бренду.
Що ж спробувати з аптечної косметики, щоб не шкодувати про витрачені гроші?
"Мило без мила" з молочком вівса реальба, A-Derma
Косметика A-Derma є однією з найвідоміших серед аптечних брендів. «Мило без мила», звісно ж, звучить дивно - суть в тому, що в цьому шматку, зовні так схожому на мило, немає його основного інгредієнта - лугу. Зате є інші інгредієнти, які м'яко очищають шкіру, не травмуючи її. Інколи це може бути дуже важливо: якщо ваша шкіра чутлива, легко подразнюється, погано переносить жорстку воду, вередує - можливо, варто спробувати саме таке очищення. Такими брусочками можна умивати і обличчя, тому якщо ваша мама, наприклад, давно впевнена, що краще мила нічого немає - можна спробувати її непомітно переконати.
Міцелярна вода Sensibio H2O, Bioderma
Навіть якщо ваша шкіра жирна, під цей тип у бренду є окрема міцелярка Sebium H2O, вона є найкращим варіантом саме для чутливої шкіри. ЦеЙ засіб продають великими банками по 500 мл і маленьким, які дуже зручно брати з собою в поїздки, щоб вмитися де завгодно: в поїзді, в машині. Даний засіб ідеально підходить для зняття макіяжу з очей, адже не подразнює їх, змиває ВСЕ (ніяких чорних слідів під очима на ранок) і не має неприємної маслянистої текстури.
Гумуючий гель Sebium, Bioderma
Це ще один must-have, без якого не може жити жирна шкіра. Цей гумаж спеціально був розроблений для шкіри з проблемами і він допомагає їй справлятися з ними в рази краще. Забезпечуючи таке необхідне жирній шкірі відлущування, він запобігає виникненню проблем на корені. Далі залишається тільки подбати про себорегуляцію протягом дня за допомогою відповідного крему.
Бальзам для губ з колд-кремом, Avene
Один з кращих засобів для сухих губ. Єдине, що може врятувати вас від дуже жорстких для шкіри губ побічних ефектів лікування акне ретинолом. Коли губи настільки засихають, що їх складно з ранку відліпити одна від одної без травм, коли вони постійно до крові тріскаються і як ніби покриті сухою кіркою - повірте, ефективність бальзаму, а не його «витребеньки» (аромат, колір, текстура та інше) виходять на перший план.
Крем Atoderm, Bioderma
Це чудове рішення проблем сухої і дуже сухої шкіри. Причому використовувати його можна хоч на обличчя, хоч на тіло - тут немає звичного нам поділу на зони застосування. Він відновлює захисний бар'єр шкіри, тому застосовується не тільки при сухості шкіри, але також при атопічному дерматиті в періоди між загостреннями.