Головна : Новини

Дельфінотерапія в лікуванні ДЦП

, 13:37
0 685

ДельфінотерапіяДельфінотерапія - це відносно молодий нетрадиційний напрямок в психотерапії. При такому лікуванні основним діючим фактором є безпосередній контакт з твариною. Вчені вважають, що цей спосіб є досить дієвим і при лікуванні дитячого церебрального паралічу.

При цьому, сам процес лікування дуже приємний для дитини - дитина начебто об'єднується з твариною і отримує безліч позитивних емоцій, які в свою чергу сприятливо впливають на одужання. Зазвичай дітки заспокоюються і розслабляються.

Невід'ємною є присутність лікарів (включаючи, ветеринара та психотерапевта) під час проведення сеансу забезпечує безпеку дитини. Також на сеансі присутні і батьки малюка, які забезпечують йому більше розслаблення і уникнення стресів на початку сеансу.

До речі, дельфінотерапія при ДЦП (дельфинотерапия при ДЦП, dolphin therapy for cerebral palsy) проводиться в міжнародній мережі дильфінаріїв НЕМО: therapynemo.com.

Що дає дельфінотерапія?

Ті терапевтичні схеми, які на сьогоднішній день застосовуються в дельфінаріях, припускають вплив на весь організм хворої дитини.

Вплив здійснюється на великі відділи скелета, а також хребет. Більш того, паралельно сеансів плавання з дельфінами діти проходять:

  • сеанси масажів;
  • курс спеціальної гімнастики;
  • фізіотерапевтичні процедури;
  • проводяться години творчості.

Весь комплекс цих процедур розрахований не тільки на допомогу дитині в нормалізації опорно-рухового апарату, а й на адаптацію дитини до соціального життя та підвищення почуття впевненості при перебуванні серед людей. Після проходження сеансів діти зазвичай відчувають себе більш розкуто в соціумі, а рухи їх тіла стають кращими.

Для кожної дитини при цьому фахівцями розробляється своя унікальна схема лікування. На сьогоднішній день вже є різні методики, які здатні істотно допомогти навіть дітям з важкими формами захворювання або підліткам, хоч незаперечним фактом є те, що чим у більш ранньому віці починається лікування, тим більше шансів у дитини одужати. Єдиний мінус - всі заняття досить важкі для дітей в фізичному плані, саме тому обов'язкова допомога одного з батьків.

Перед тим як починати курс дельфінотерапії в обов'язковому порядку потрібно проходити всі необхідні обстеження у лікарів, а також спеціальні консультації невропатолога та інших спеціалістів. Лікарський контроль не припиняється і під час самих сеансів, а в міру спостереження будь-яких змін лікар, враховуючи як фізичний, так і моральний стан дитини, коригує схему лікування.

Сеанс дельфінотерапії: Що він собою представляє?

Сеанси дельфінотерапії починаються зі знайомства дитини зі своїм головним «лікарем» - дельфіном. Дітям дозволяють погладити тварину, пригостити її, звикнути. Зазвичай, це знайомство проводиться на спеціальному містку і триває близько декількох хвилин, в залежності від стану дитини.

Після цього відбувається перше занурення в воду. Воно зовсім не довге, так як в ніякому випадку не можна перевтомлювати дитини. У більшості випадків перше занурення триває від десяти до п'ятнадцяти хвилин. При цьому малюк спілкується з твариною, грає з ним. Для того, щоб дитина на злякалася, не тонула, не захлинулася і просто відчувала себе більш вільно під час перебування у воді на неї одягають спеціальні жилет і нарукавники, або рятувальне коло.

Після першого сеансу всі інші заняття проводяться відповідно до лікарських вказівок. На таких заняттях дитина не тільки отримує моральне задоволення від рухів у воді та ігор з дельфінами, а й вчиться особливому диханню, що сприяє поліпшенню розмовної функції.

Висновки

Однак, слід пам'ятати, що дельфінотерапія не є основним методом лікування, а приносить позитивний результат тільки в комплексі з іншими процедурами.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ