Головна : Новини

Ковальська справа: З давнини до сучасності

, 22:39
0 1599

ковальське мистецтвоСучасна людина, за часів прискореного розвитку інформаційних технологій, не зможе відразу відповісти, хто такий коваль. В недалекому минулому побудова будь-якого житлового приміщення навіть не уявлялося без ковальського промислу. Про те, хто такий коваль та в чому специфіка ковальської справи і піде мова далі, а розповість нам про це компанії "Кузня Львів": http://kuznya-lviv.com.ua/.

Коваль: Хто це?

Перш за все - це майстер, який обробляє метали під впливом на нього високотемпературного режиму і важких спеціальних відбійних предметів, молоток, кувалда. Сучасне поняття ковальської справи має на увазі більшою мірою не ручний, а механізований труд, обладнаний автоматизованими механізмами. У класичному сенсі, ковалі працюють з м'яким залізом. Результати їх майстерності можна зустріти всюди - це ковані огорожі, декоративні огорожі, ковані ліхтарі. Це спеціальне залізо, яке володіє незвичайною гнучкістю. Найчастіше ковалі для полегшення кування використовують не вуглецеве залізо, а чавун, спеціально оброблений для цієї справи, але вироби в результаті виходять досить крихкі та вразливими до корозії.

Що ж собою являє кузня (ковальський цех)?

З найдавніших часів там мало що змінилося. Перш за все, горн - це пічка, що витримує дуже високу температурний вплив, висока температура якої нагнітається за допомогою піддуву повітря. Матеріалом горіння я є вугілля. Сам виріб виковують на ковадлі, за допомогою молотків, кліщів і великого молота. Форма виробу надається шляхом ритмічних чітких ударів по ньому, після нагрівання його в горні.

В наш час, коли сучасні ковалі мають в своїй кузні новітнє обладнання, вже не вимагається особливої уваги, точності, великих навичок і теоретичних основ в області металообробки, не кажучи вже про той період, коли всі роботи в кузні виконувалися, як то кажуть «на око». Але, незважаючи на це, ковані вироби тих часів мають дуже високу художню та історичну цінність і не важливо що це за виріб: ложка, світильник чи дверні петлі.

З боку здається все просто, але в дійсності - це мистецтво, і це розумієш коли бачиш на власні очі ковану металеву троянду. Ковальська справа досить високоприбутковий бізнес. Художня ковка дуже популярна в наш час і стає все більш і більш популярною. Вважається, що художнє кування надає приміщенню індивідуальний, неповторний стиль, оригінальність та естетичність. Застосовувані металовиробів привертають погляд оточуючих, вишуканість творчої фантазії коваля надає неповторність ландшафту, і робить його відмінним від інших, а індивідуальний підхід до виготовлення металовироби зробить ваш будинок винятковим.

Замовляють ці вироби дуже не бідні люди. Організувати такий бізнес не дуже важко, це пов'язано з тим, що обладнання, необхідне для цієї діяльності, можна легко знайти і придбати. Найскладніше тут знайти хорошого коваля, напевно, це найголовніше завдання. Хороший коваль напевно не буде працювати на "дядю". Так що вам доведеться самому освоювати цю професію, або дуже сильно постаратися, щоб знайти хорошого майстра. Ще одне завдання цього бізнесу, це забезпечити кузню вуглецевих залізом. Для цього потрібно буде звернутися в підприємство, що займається обробкою металів, або ж використовувати спеціально оброблений чавун. Таким чином, ковальська справа - це одне з найдавніших занять людини, яке було популярним в давнину і буде таким ще дуже довго.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ