Головна : Новини

Чи сумісні бронхіальна астма та спорт?

, 23:46
0 1748

бронхіальна астма та спортБронхіальна астма - хронічне запалення бронхів, що супроводжується нападами задухи. За даними світової статистики на цю недугу страждає до 450 мільйонів чоловік. Захворюваність кожні 3 десятиліття подвоюється, тому цілком закономірно, що останнім часом можна часто чути про спортсменів-астматиків, яким «вирок» лікарів не заважає перемагати і встановлювати рекорди.

Тим часом, суперечки щодо допустимості фізичного навантаження для таких пацієнтів не згасають, що породжує низку міфів і припущень. Отже, чи можна хворим на бронхіальну астму займатися спортом, чи сумісна астма і спорт і чому віддати перевагу? Про все це нам розповість головний редактор сайту https://bronhialnaya-astma.com/.

Тренування дихальних м'язів необхідне!

Фізична активність у хворих з астмою може спровокувати появу нападу. Прискорене дихання веде до охолодження і сухості слизової дихальних шляхів внаслідок чого і виникає бронхоспазм.

Однак це не говорить про те, що спорт і бронхіальна астма - поняття несумісні. Навпаки, пульмонологи настійно радять тренувати організм. Регулярні заняття фізкультурою зміцнюють дихальні м'язи, адаптують до гіпоксії, сприяють більш легкому дозволу загострень.

Рекомендації фахівців

Щоб спортивні заняття приносили користь важливо дотримуватися деяких правил:

  • головна умова - займатися слід тільки після консультації з лікарем, при контрольованому перебігу процесу і обов'язково на тлі медикаментозної терапії;
  • інтенсивність навантаження повинна збільшуватися поступово, під чуйним керівництвом тренера. При виникненні задишки, нападів кашлю, дискомфорту при диханні тренування необхідно перервати і з наступного заняття повернутися до колишніх норм;
  • стежте за диханням протягом всього процесу тренування. Воно повинно бути правильним, рівним;
  • хворі з бронхіальною астмою завжди повинні мати при собі інгалятор;
  • не варто тренуватися в запорошених, задушливих приміщеннях. Велике значення має рівень вологості - вдихання сухого повітря викликає рефлекторний спазм.

Якому виду спорту віддати перевагу?

Важливість спорту для хворих астматиків неоціненна. Численні дослідження підтвердили - тренування сприяють стабілізації стану і навіть зменшують кількість споживаних медикаментів. Тим більше, що перелік «дозволених» видів спорту досить широкий.

Особливо корисні для пацієнтів з бронхіальною астмою заняття, що сприяють зміцненню плечового пояса і діафрагми. Аквааеробіка, плавання - прекрасний спосіб тренування дихальних м'язів, який до всього іншого підвищує імунітет і дарує потужний заряд хорошого настрою.

Можна зайнятися великим тенісом, веслуванням, записатися в секцію східних єдиноборств (теквондо, дзюдо, ушу, айкідо). Не менш дієві групові види спорту - волейбол, баскетбол, футбол. При наявності непереборного бажання займатися в тренажерному залі, обмежувати себе немає необхідності. Єдине, стежте за пульсом - він не повинен підніматися більше 150 ударів в хвилину.

Чого робити не слід?

Не рекомендується займатися важкими видами спорту, а також тренуваннями, які вимагають значних зусиль, наприклад, бігом на значні відстані, підняттям тягарів, гімнастичними вправами на турніку і кільцях.

Намагайтеся уникати зимових видів спорту (лиж, біатлону, фігурного катання, хокею), тому що морозне повітря у багатьох астматиків провокує звуження бронхів. Протипоказані вправи, які передбачають напруженні і тривалу затримку дихання (дайвінг).

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ