Головна : Новини

Запори у літніх людей

, 23:33
0 1347

Запори у літніх людейЗазвичай з віком число проблем зі здоров'ям не зменшується, а тільки зростає. Організм людини похилого віку поступово «зношується». Органи починають виконувати свої функції не так ефективно, як багато років тому. Згідно зі статистикою, запор - одна з найпоширеніших проблем серед літніх жителів розвинених країн, в тому числі Росії.

Запори у літніх людей в цифрах і фактах

Хронічними запорами страждають приблизно 25% жінок і 15% чоловіків після 65 років.

Після 85 років ці цифри, відповідно, збільшуються до 35% і 25%.

У більшості випадків запори - не "нормальна ознака старіння»! А значить, їх можна запобігти, з ними можна і потрібно боротися.

Які основні причини закрепів в літньому віці?

Багато хто помилково вважає, що «ворог № 1» - вік. Насправді саме по собі старіння не робить такого вираженого впливу на роботу кишечника, як на роботу багатьох інших органів. Найсильніше у літніх людей порушується робота органів почуттів, ендокринної системи, імунітету. Вікові зміни в кишечнику незначні.
Найпоширеніші причини закрепів у літніх людей:

  • Як показує статистика, практично кожна людина старше 65 років приймає одне або більше ліків. Багато препаратів впливають на проведення нервових імпульсів і скорочення гладких м'язів, що знаходяться в стінці кишечника. Найбільш виражені ці ефекти у наркотичних знеболюючих препаратів, деяких препаратів для зниження артеріального тиску, знеболюючих і жарознижуючих засобів (аспірин, анальгін та ін.), БАДів з кальцієм. Якщо вас стали турбувати запори, і ви вважаєте, що «винне» ліки - варто відвідати лікаря і обговорити з ним це. Можливо, доктор скоректує лікування (до речі, детально про лечение запоров у пожилых людей читайте на сайті  http://treatmentoffolk.ru);
  • Низький вміст в раціоні харчових волокон. Нерозчинна клітковина, що міститься в злаках, фруктах, овочах і горіхах, сприяє нормалізації стільця. А раціон, що складається тільки з яєць, м'яса, молока, масла і сиру, може провокувати запори;
  • Обмежене споживання рідини;
  • Низька фізична активність;
  • Необгрунтований прийом проносних. Деякі літні люди, яких починають турбувати запори, замість того щоб змінити раціон харчування і спосіб життя, починають постійно приймати проносні. Це призводить до звикання: після завершення прийому препарату людина не може нормально сходити в туалет;
  • Також у виникненні запорів в літньому віці велике значення мають такі фактори, як: порушення роботи м'язів, що знаходяться в стінці кишечника, збільшення відкладень колагену в товстій кишці, втрата еластичності стінки прямої кишки;
  • Однак, не варто забувати і про більш серйозні захворювання, хоча вони і зустрічаються рідше, ніж вищеописані порушення. Наприклад, тривалі закрепи можуть бути пов'язані з онкологічними захворюваннями - краще перестрахуватися і пройти обстеження.

Як правильно починати день в літньому віці, щоб стілець залишався нормальним?

Прокинувшись, потрібно виконати комплекс вправ. Це можуть бути прості рухи ногами, лежачи в ліжку. Потім слід прийняти гарячий напій, бажано з кофеїном (якщо у вас немає протипоказань). Далі повинен слідувати сніданок - віддавайте перевагу стравам, багатим клітковиною. Після - знову гарячий напій. Зазвичай на все йде 45 хвилин.

Такі прості щоденні заходи допомагають з ранку активувати роботу кишечника, забезпечити його нормальну роботу і знизити ризик запорів.

Також варто дотримуватися раціонального харчування, виконувати, наскільки це дозволяє здоров'я, фізичні вправи протягом дня, пити достатню кількість рідини.

Якщо проблеми все ж виникли - допоможе легке проносне, наприклад, Мікролакс. А якщо запор не минає, погіршується загальний стан - варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ