Головна : Новини

Корисні поради щодо вибору хороших кросівок для бігу

, 21:36
0 1441

кросівки для бігуЛюбителі спорту і ранкових пробіжок напевно стикалися з проблемою вибору взуття для бігу. Адже щоб вирішити цю складну задачу, варто врахувати всі - будете ви бігати по асфальту або по пересіченій місцевості, зручні для вас тканинні моделі або найкраще віддати перевагу шкірі, наскільки часто плануєте ними користуватися, а також багато інших чинників. Які ж бігові кросівки вибрати, щоб напевно залишитися задоволеним своїм придбанням? Нумо розберімося.

Як вибрати якісні кросівки?

Кожен вид спорту має свою особливу навантаження, не дарма взуття для баскетболу, тенісу, легкої атлетики та футболу значно відрізняється. Хороші бігові моделі також мають свої особливості, які варто врахувати при покупці. Головні з них:

  1. в частині п'яти підошви або носінні повинні бути передбачені амортизаційні вставки;
  2. кращі спортивні кросівки виготовляють з дихаючих матеріалів, а шкіра - не самий вірний вибір для цих цілей;
  3. передня частина верху і підошви повинна бути м'якою та гнучкою, відмінно повторювати контури стопи і не викликати незручностей;
  4. на місцях, на які припадає основне навантаження (п'яткова частина підошви і зовнішня частина носка), передбачені вставки з міцної гуми, стійкої до стирання;
  5. знімна устілка - важливий елемент, при необхідності вона повинна зручно замінюватися;
  6. жорсткий верх допустимо тільки в частині п'яти, при цьому слід перевірити, чи не натирає він ногу і не тисне на сухожилля;
  7. асиметричне розташування шнурівки ближче до внутрішньої частини стопи - запорука зручності;
  8. краще обійтися без жорсткої планки для петель - вони повинні при необхідності зміщуватися для більш тугого затягування шнурівок;
  9. оптимальну вагу пари взуття - до 400 грам.

Один з найважливіших моментів - врахуйте сезон, під час якого ви будете використовувати кросівки. Моделі для літа більш еластичні і дихаючі, але вони легко промокають. Весняно-осінні і зимові - трохи щільніше і краще утримують тепло. Вироби, які стійкі до вологи але при цьому досить теплі, підібрати досить складно. Найкраще з цим завданням справляється тканину гортекс.

Розмір і особливості стопи - важливі фактори

Імовірність отримання травм при бігу досить висока, якщо, купуючи кросівки, ви не врахуєте свою пронацию (то, як варто стопа при бігу і ходьбі) і висоту склепіння ноги. Для тих, у кого досить низький звід і вагома пронация, варто вибирати моделі зі збільшеною амортизацією. Якщо показники пронации і супінації протилежні, то такий варіант не найкращий, тому що виникає ризик підвернути ногу.

Правильно підібрані моделі повинні щільно прилягати до ноги, але не надто тиснути, тому зверніть увагу на ширину колодки. Що стосується розміру, то простір між кінчиком великого пальця і  носком має становити не менше 3 міліметрів. Пам'ятайте, що при бігу стопа трохи збільшується, тому, купуючи розмір в розмір, ви ризикуєте натерти ноги. Не менш важливо врахувати і ваш вага - чим він більший, тим більше необхідна амортизація.

Взуття для різних видів бігу

В першу чергу врахуйте вашу техніку бігу. Існує три її виду - з постановкою на носок, на середню частину стопи або на п'яту. Для перших двох варіантів краще вибирати більш плоску підошву, для третього амортизація повинна знаходитися в підборах, зводячи до мінімуму ризик травми колін.

Також варто розглянути види взуття в залежності від того, де ви плануєте займатися спортом:

  • Пробіжки по шосе - асфальтові кросівки. За час такої пробіжки стопи отримують кілька тонн навантаження. Тому моделі для занять на асфальті завжди оснащені амортизаторами, які послаблюють удари. Вони можуть бути розподілені або по всій підошві, або знаходитися тільки на п'яті - це багато в чому залежить від ціни. Подивіться матеріал підошви. Кращим варіантом вважається етилвінілацетат (EVA), головні особливості якого - довговічність і м'якість.
  • Трейловие моделі - для бігу по пересіченій місцевості. Це своєрідні «позашляховики» з більш міцним і твердим верхом. На підошві ви побачите чіткий протектор для хорошого зчеплення з нерівною землею і травою. Оскільки земля є найкращим амортизатором, ніж асфальт, то підошва даних кросівок більш жорстка і не пристосована для гасіння ударів.
  • Для залу найкраще вибирати асфальтові моделі, які краще гасять удари, так як трейловая підошва може не впоратися з амортизацією під час бігу по занадто твердої поверхні.
  • Для стежок і доріжок в парках радять також вибирати асфальтові. В основному доріжки викладені плиткою або гранітною крихтою - ці поверхні не сприяють амортизації.
  • Полотно доріжки оснащено непоганий амортизацією, тому якщо ви бігаєте 10-15 хвилин для розминки, то можна не купувати спеціальні бігові кросівки. Якщо в тиждень ви займаєтеся бігом максимум 3 години зі швидкістю не більше 13 км / год, також можна обійтися звичайними моделями для аеробіки.

Скільки ж пар потрібно придбати? Якщо ви займаєтеся бігом щодня на вулиці, то обов'язково купите другу пару для дощової погоди. Якщо ж тільки 2-3 рази в тиждень, то напевно буде досить і однієї пари.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ