Трекінг: що взяти в подорож?
Останнім часом серед молоді, та й не тільки, популярність набирають активні варіанти відпочинку — походи, сплави та трекінг. Якщо вам набридло кожен відпустку валятися на пляжі, і ви хочете спробувати щось нове та більш активне, то для вас ідеально підійде трекінговий похід або, як його ще називають, трекінг (різновид пішого туризму або побутовою мовою — піші переходи по різних місцях, найчастіше по горах або лісах).
Трекінг — це прекрасна можливість побачити країну зсередини, насолодитися красою природи, познайомитися з традиціями та культурою. Якщо ви вирішили вперше відправитися в таку подорож, то найголовніше, про що варто подумати — це про вашу екіпіровку! До речі, купити її можна в інтернет-магазині Алпайн спорт.
Що варто взяти з собою в трекінговий похід?
- зручне взуття (краще трекінгове);
- декілька комплектів теплого одягу (штани, кофти);
- дощовик.
А ось якщо ви відправляєтеся в похід пізно восени або взимку варто підготуватися ґрунтовно! Ми зібрали універсальний список екіпіровки, яка знадобиться вам в трекінговому поході незалежно від пори року та складності походу!
Одяг:
- Футболка, краще синтетична кофта з довгим рукавом. Ідеальний варіант — джерсі з довгим рукавом. Джерсі — це майка з синтетики в сіточку. Вона швидко сохне та шкіра в ній менше потіє. Використання футболок не рекомендується, тому що в них обгортають руки + в горах є рослини, від яких залишаються опіки. Одяг з бавовни не рекомендується — він швидко намокає і довго сохне.
- Флісова кофта. Вона одягається тоді, коли на вулиці стає прохолодно, але в куртці ще жарко або на привалі, якщо дме вітер або ввечері. Її можна комбінувати з термобілизною та мембранною курткою.
- Штани. Для нескладних походів підійдуть зручні недорогі штани. Одягати шорти не варто, тому що ноги в них обгортають і дряпаються об траву та гілки.
- Мембранні штани та куртка з капюшоном. Такий комплект стане в пригоді вам на випадок дощу під час походів у міжсезоння (весна й осінь) або для походів у високогір'ї. У звичайних походах можна обійтися звичайним дощовик.
- Дощовик. Гори не завжди піддаються прогнозам, тому рекомендуємо мати дощовик завжди, навіть якщо за прогнозом немає дощу.
- Пухова куртка / пуховий жилет / тонка куртка з синтетичним утеплювачем. Стане в пригоді вам в походах в міжсезоння (весна, осінь), взимку, а також влітку в походах у високогір'ї. Для зими краще підійде пух, тому що він краще гріє + взимку менше можливостей його намочити. Для походів влітку та в міжсезоння краще вибирати куртку з синтетичним утеплювачем — він краще зберігає тепло, навіть якщо промок + його легше висушити в умовах походу.
- Термобілизна. Вона знадобиться вам в походах пізньою осінню, взимку і ранньою весною. Її одягають безпосередньо під мембранний одяг.
- Шкарпетки. Рекомендуємо використовувати спеціальні трекінгові шкарпетки — вони оберігають ноги від мозолів, швидко сохнуть та виводять вологу.
- Рукавички. Рукавички знадобляться вам в походах в міжсезоння (весна, осінь), взимку та в літніх походах у високогір'ї, тому що ввечері або в погану погоду може бути прохолодно. Ідеально підійдуть тонкі флісові рукавички.
- Інші елементи одягу. З собою необхідно мати: головний убір від сонця (бандана / кепка / панама) та шапку (для походів в міжсезоння, взимку або в високогір'ї).
Взуття:
- Черевики. Для теплої пори року підійдуть трекінгові черевики з тканини з мембраною. Для міжсезоння і в високогір'ї краще використовувати прогумовані черевики або черевики з нубуку. Нога в них не так добре дихає, але зате в них сухо, тепло + їх легко мити.
- Шльопанці / крокси / сандалі. Це взуття можна взяти для автобуса + у них ви зможете перевзутися після походу.
Особисте спорядження:
- Тарілка, кружка, ложка.
- Сонцезахисні окуляри.
- Пляшка для води й / або термос для чаю. З собою необхідно мати пляшку з водою об'ємом 1 л. Термос стане в пригоді в походах в міжсезоння та у високогір'ї, коли може бути прохолодно.
- Намет, спальник, рюкзак.