Вибираємо піч для лазні: що потрібно знати?
Серед українців є дуже багато шанувальників відвідування лазні. А деякі щасливчики можуть робити це у власній лазні. Але для того щоб її облаштувати необхідно вибрати піч. Далі, ми безпосередньо поговоримо як це правильно зробити. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину https://pechi-kotly-kamenki.com.ua/g3325960-pechi-dlya-bani, в якому можна придбати піч для лазні за доступною ціною.
Правила вибору печі для лазні
При виборі банної печі важливо звернути увагу на такі моменти, як:
- матеріал, з якого зроблена піч;
- потужність;
- конструкція (бак або теплообмінник);
- наявність кожуха-конвектора;
- форма виносу топки;
- довжина топки;
- розмір бака та розташування штуцерів теплообмінника.
Розглянемо всі особливості по черзі.
Матеріал
Велика частина сучасних печей для лазні виготовляється з металу. Перевага даного матеріалу — швидке нагрівання та висока тепловіддача. На відміну від цегельних, металеві печі не потрібно довго розтоплювати, вони компактніші та простіші в обслуговуванні.
Сучасні печі виготовляються з нержавіючої сталі з вмістом хрому не менш 17 %, а також з товстостінної чорної сталі. Яку піч для лазні купити — з нержавійки або чорної сталі, залежить від ваших вимог. Сучасні лазневі печі мають тривалий термін служби — понад 8-10 років, протягом яких вони будуть радувати вас безвідмовною роботою та простотою використання.
Потужність
Кожна піч розрахована на опалення приміщення певного обсягу. За цим параметром приміщення, печі можна розділити на 4 групи:
- 6-14 м³;
- 8-16 м³;
- 12-24 м³;
- 15-30 м³.
Як вибрати піч для лазні потрібної потужності? Не можна економити та вибирати піч меншої потужності, ніж потрібна для вашої парилки. Вона буде працювати на межі можливостей, буде гірше прогрівати приміщення та прослужить менший термін. Оптимально вибирати модель трохи потужнішу, ніж потрібно для вашої лазні. Тоді виріб прослужить довше та буде радувати вас довгі роки, швидко прогріваючи приміщення з мінімальною витратою дров.
Які печі краще для лазні: з баком або теплообмінником?
Вибір банної печі залежить від планування лазні. Якщо мийне приміщення розташоване окремо від парильного, найкращим рішенням буде варіант з теплообмінником, щоб в парильні не було зайвого пара від киплячої води. Також можна використовувати печі для лазні з навісним баком — в цьому випадку зливний кран бака виводиться з парильного приміщення в мийне. Навісний бак особливо зручний, якщо ви наповнюєте бак відром і не хочете високо тягнутися.
Якщо мийне приміщення поєднане з парильним, тоді оптимальними будуть моделі з навісним баком. Якщо ж ви хочете розташувати бак з водою в стороні від печі, то можете використовувати печі з теплообмінником.
Наявність кожуха-конвектора
Кожух-конвектор створює додаткову поверхню нагрівання, проганяє через себе холодне повітря знизу приміщення та випускає його зверху вже нагрітим. Так приміщення нагрівається швидше. Якщо потужність виробу обрана правильно, то парилка прогріється до оптимальної температури за 45-60 хвилин.
Форма виносу топки
Якщо ви будете топити піч із сусіднього приміщення, обов'язково зверніть увагу на форму виносу топки. Часто цей елемент має нахил, що дуже незручно при установці печі. З цієї причини варто вибирати моделі з прямою поверхнею виносу топки — їх набагато легше встановлювати.
Довжина топки
В цілому, відповідаючи на питання, яка піч краще для лазні — з довгою топкою або короткою — можна сказати так: "Чим довше топка, тим менше проблем вам доставить підготовка дров". Для зручності вибирайте піч з довжиною топки від 50 см.
Розмір бака та розташування штуцерів
Вибираючи бак для печі з теплообмінником, зверніть увагу на правильність розташування штуцерів, щоб при підключенні теплообмінника до баку не виникло проблем. Також зверніть увагу на форму та розміри бака. Часто мийні приміщення мають невеликі розміри, і стандартні баки можуть бути занадто громіздкими.
В цьому випадку краще замовити виготовлення бака з нержавіючої сталі на замовлення. Бак варто брати відповідно до рекомендацій в інструкції, інакше є шанс, що він буде прогріватися дуже довго.