Молочниця у дітей: що потрібно знати?
Багато батьків не знають як виглядає молочниця в роті у дитини, тому при появі білястого нальоту на слизовій ротової порожнини приймаються за самолікування. Найкращим варіантом в даному випадку буде візит до лікаря та здача аналізів.
Причини утворення молочниці в роті
Молочниця у немовлят, як і у дітей 8 місяців, спровокована розмноженням грибків Кандида. У більшості випадків інфікування відбувається від матері. Тому жінкам в положенні, рекомендується перед пологами пройти лікування при виявленні даної патології. Провокаторами кандидозу ротової порожнини у дітей першого року життя стають:
- вірусні та інфекційні захворювання;
- зниження імунного захисту організму;
- недотримання правил особистої гігієни;
- дисбаланс кишкової мікрофлори;
- алергічні реакції;
- недолік мікронуклієнтів.
Молочниця у дитини в роті після антибіотиків — це часте явище. Тому під час проведення курсового прийому протимікробних препаратів фахівці рекомендують проводити профілактику кандидозу.
Захворювання здатне передаватися дитині безпосередньо від матері під час грудного вигодовування, через предмети особистої гігієни, а також через деякі продукти (після введення прикорму). Мамі не слід облизувати соски, пустушки дитини, щоб уникнути поширення патогенної мікрофлори через слину.
Симптоми молочниці
Захворювання проявляється формуванням білуватого нальоту у вигляді плівки. Якщо зняти його за допомогою щітки або шпателя, то слизова ротової порожнини буде запалена. Також симптомами патології є:
- підвищене занепокоєння;
- порушення сну;
- відмова від їжі;
- безпричинний плач;
- підвищення температури тіла.
При кандидозі ротової порожнини дитина відчуває печіння та свербіж. При зіткненні з твердими предметами слизова починає кровоточити.
Лікування молочниці
Відомий педіатр Євген Олегович Комаровський лікування молочниці у дітей рекомендує починати з організації належного догляду. Важливо, щоб в кімнаті було прохолодне та чисте повітря. Дітям після 2-3 місяців необхідно організувати рясне пиття. Якщо молочниця є у мами, то її також необхідно лікувати. При необхідності використання лікарських засобів слід звернутися до лікаря. Педіатри рекомендують обробляти молочницю в дитини в роті, а також іноді призначають аптечні препарати для перорального застосування:
- Після кожного годування необхідно протирати слизову оболонку рота у дитини стерильним тампоном, змоченим в содовому розчині.
- Припустимо обробляти міцним відваром ромашки, якщо у малюка немає алергічної реакції.
- Ністатин дітям при молочниці призначається, але тільки для місцевого застосування. Таблетку необхідно подрібнити та розвести в невеликій кількості води. Таким розчином протирають ротик крихти до 6 разів на добу, але тільки після годування.
- Флуконазол дітям при молочниці призначається тільки після 6 місяців. Інструкція описує дозування для дітлахів від 4 років. Тому важливо, щоб лікар розписав індивідуальну схему застосування.
- Розчин натрію тетраборату дітям при молочниці призначається в розведеному вигляді. Ліками обробляються слизові оболонки не більше 3 разів на день.
- Якщо батьки не знають, чим обробити молочницю в дитини, слід віддати перевагу препарату Мірамістин. Цей препарат є безпечним для дітей і має широкий спектр дії. Якщо ж молочниця в горлі у дитини, то слід використовувати масляний розчин хлорофіліпту.