Головна : Новини

Які бувають кільця?

, 00:36
0 1986
кільце

При виборі кільця сьогодні можна легко розгубитися серед безлічі видів, різноманітного дизайну та призначення цієї прикраси. Сьогодні можна купити чоловічі, жіночі та дитячі кільця, які виконані в різних ювелірних техніках (філігрань, чорніння, тиснення), з камінням і без, в різних стилях (класика, етніка, східний, вінтаж, авангард), матеріалах (наприклад, кільця з супер твердого вольфраму), для різних випадків (весілля, урочистий вихід, бізнес, повсякденні - casual, вечірки), для представників різноманітних культур і субкультур і т. д. І мало хто знає, що в останні роки навіть у закоханих з'явилася нова традиція купувати парні кільця в одному стилі для нього і для неї (до речі, зробити це можна в інтернет-магазині https://aurum.in.ua/catalog/koltsa/). Щоб допомогти вам розібратися в цьому великому розмаїтті ювелірних кілець, далі ми розглянемо їх основні види.

Класифікація кілець

Ювеліри ділять кільця на:

  1. Складні. Це кільця багаті вставками з каменів, витіюватими плетивами кріплень, прикрасами з філіграні та емалі, з гравіюванням, карбуванням і черню.
  2. Прості. Вони менш вигадливі та малопомітні. До них відносяться: кільця-печатки, кільця-вензелі, а також вінчальні та заручні кільця.

Крім дизайну, зверніть увагу на особливості конструкції цієї прикраси. Кільце складається з двох основних частин:

  • шинки — декоративно оформленого обідка;
  • верхівки з оправою (кастом) для вставки.

Декоративна «верхівка» (наприклад, камінь) - це саме те, що ми бачимо, коли дивимося на кільце, надіте на палець. Відповідно, шинка є у всіх кілець, а верхівка — тільки у «складних».

Види кріплення вставок у складних кілець

Якими можуть бути кільця «складного» типу? Це залежить від виду «верхівки» та від того, яким способом кріпиться вставка до основи кільця. Верхівка, як основна, що прикрашає частину кільця, може мати різну форму (круглу, овальну, багатокутну й іншу). Це вже залежить від стилістики кільця в цілому.

За типом кріплення вставки, касти діляться на наступні основні види:

  1. Глухий каст. Це найпростіший з усіх видів кріплення. Вставка закріплюється шляхом рівномірного обтиску з усіх боків металом її стінок. Закріплюють переважно непрозорі камені.
  2. Кріплення Паве. Це каст з просвердленими маленькими отворами в поверхні кільця, які акуратно тримають камінці на відстані один від одного. Таким кастом часто користуються для кріплення великої кількості невеликих діамантів.
  3. Канальне кріплення. Воно використовується для розміщення маленьких каменів усередині каналу, прорізаного по колу кільця.
  4. Кармезіновий каст. В центрі поміщається великий камінь, а навколо нього — більш дрібні камінці. Кільце з такою оправою часто називають «малинка».
  5. Крапановий каст. Це кріплення каміння гачками, яке створює акцент на камені.
  6. Царговий каст. В даному випадку вставки закріплені за допомогою обідка. Такий каст використовується для закріплення прозорих каменів. Різновидами царгового касту є дзеркальна і камейна оправа, а також оправа віночками.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ