Головна : Новини

Корисне розвага, або навіщо потрібні розмальовки

, 17:58
0 2676
розмальовка

У багатьох випадках дорослі сприймають розмальовку як популярну розвагу чи спосіб зайняти малюка на якийсь час. І дуже часто, на жаль, важливість і величезний розвиваючий потенціал розмальовок недооцінюється, і тому — не використовується в повному обсязі. Саме тому, ми вирішили поговорити про це більш детально. До речі, самі цікаві картинки-розмальовки для дітей можна знайти на сайті https://megamaster.info/.

Основні переваги розмальовок:

  • Розмальовки — це не просто веселе заняття. Це повноцінний творчий процес, який діти будь-якого віку, як правило, сприймають серйозно. Чи варто говорити, що це той рідкісний вид розвиваючої діяльності, в який можна залучити навіть самого завзятого непосиду, якщо правильно підібрати матеріал. Виберіть розмальовку з улюбленими машинками або літаками для хлопчика або з феями для дівчинки — і ви здивуєтеся тому, як ваш непосидючий малюк ретельно працює над своїм маленьким шедевром. Відповідно, правильно підібрана розмальовка, яка відповідає віку і захопленням маленького живописця, — це непомітний, але дуже продуктивний елемент розвитку в ньому посидючості, акуратності та точності.
  • Звичайно ж, одна з основних переваг розмальовки — це можливість постійно і ненав'язливо розвивати моторику рук малюка, а від неї, як відомо, залежать не тільки письмо та малювання, а й активний мовленнєвий розвиток дитини. Крім того, надаючи малюкові шанс працювати над розмальовками за допомогою різних матеріалів — акварелі, гуаші, олівців, крейди, пастелі, фломастерів, ручок, — ви розширюєте діапазон його можливостей і даєте йому право вибору найбільш комфортного для нього матеріалу або техніки малювання. Таким чином, не обмежуючи дитину одним видом роботи, за допомогою розмальовок ви стимулюєте його до розвитку творчих навичок.
  • Безсумнівно, саме призначення розмальовки — пофарбувати позбавлене кольору зображення — є потужним стимулом для навчання дитини роботі з кольором, а також створення плідного поля розвитку дитячої фантазії та творчості. Отримуючи можливість самостійно вибирати та поєднувати ті чи інші кольори, малюк, по суті, створює свій особливий світ.
  • Ще одна з важливих переваг розмальовки — можливість практично миттєво отримати результат. Це той вид роботи, в якому дитина відразу бачить плоди своєї праці, а часто — і отримує визнання у вигляді похвали від батьків або педагогів. Це спонукає її до бажання домагатися нових успіхів.
  • Розмальовки також можна використовувати в якості елемента арт-терапії, яка дає можливість дитині виплеснути емоції, почуття, страхи, які її турбують або переповнюють, через роботу з зображеннями та кольором.

Як вибирати?

Як уже згадувалося вище, вибираючи розмальовку, в першу чергу варто керуватися двома основними факторами:

  1. Вік дитини. Для самих маленьких дітей розмальовка повинна являти собою великий малюнок, що містить від однієї до трьох деталей. Велика кількість елементів відволікає увагу малюка, ще не здатного швидко зосередитися. На початковому етапі він тільки вчиться працювати з поняттям контуру зображення. Чим старша дитина, тим більш деталізованою буде розмальовка.
  2. Захоплення. Якщо ваш син любить динозаврів, а дочка цікавиться старовинними замками, — саме такі тематичні розмальовки викличуть у них інтерес, і дадуть можливість максимально проявити себе.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ