Як вибрати культиватор?
До думки купити культиватор ви приходите після того, як намахавшись в минулому році лопатою на дачній ділянці, потягнувши спину і заробивши трудові мозолі, ви надовго залишили в пам'яті цей невигадливий, але дуже некомфортний процес. Полегшити завдання з перекопування заповітних 6 соток на вашій ділянці, і покликаний мотокультиватор. Далі, ми спробуємо розібратися у всьому різноманітті культиваторів, представлених сьогодні на ринку. Ну а допоможе нам в цьому співробітник інтернет-магазину https://optoweek.com.ua/, в якому безпосередньо можна купити мотокультиватор в Україні.
Основні різновиди культиваторів:
- малі;
- середні;
- важкі.
Малі культиватори
Вони призначені для обробки невеликих ділянок землі: в парниках і теплицях, на окремих грядках. Вага такого культиватора становить від 8 до 30 кг, і ширина захвату 25 - 40 см. Максимальна глибина обробки до 20 см. На них встановлені або електричні, або двотактні бензинові двигуни. Застосовуються такі культиватори виключно на м'яких ґрунтах.
Якщо ваша ділянка менше ніж 12 соток, то малий культиватор — ваш вибір! Переваги таких культиваторів перед важкими братами очевидні:
- хороша маневровість;
- легка вага;
- компактність при транспортуванні.
Слід пам'ятати: чим ширша дека у культиватора, тим важче буде на ньому працювати, бо механізм буде зариватися в рихлий ґрунт, а значить, складніше буде проштовхувати культиватор вперед.
Середні культиватори
Це «золота середина» всіх культиваторів. Вага складає від 40 - 50 кг (зустрічаються, однак, і моделі вагою до 90 кг), ширина обробки ґрунту від 30 до 60 см, Глибина обробки практично така ж, як і в малих культиваторах — до 25 см. На такі культиватори встановлюється 4-хтактний бензиновий двигун.
Середній культиватор застосовується як в теплицях, на грядках, так і на картопляному полі, наприклад. Якщо ваше поле розміром від 10 до 50 соток, тоді середній культиватор — ваш вибір!
Слід пам'ятати: зменшення ваги середнього культиватора часто компенсується виробником зменшенням жорсткості механічної частини самого культиватора, що призводить до поломок, якщо ви обробляєте ним цілинний ґрунт.
Важкий культиватор (мотокультиватор)
Вага такого культиватора від 90 кг і вище, ширина обробки ґрунту до 100 см, глибина обробки до 30 см. Мотокультиватор універсальний за рахунок широкого спектру навісного обладнання, що використовується для виконання різних завдань. Чим потужніший двигун, тим швидше ваш культиватор впорається з поставленим завданням. Однак, чим важче мотокультиватор, тим більше зусиль потрібно прикладати, працюючи на ньому, і тим менше маневреним він є. Важким культиватором обробляти можна будь-які грунти. Якщо ваше поле розміром від 50 соток і вище — мотокультиватор - ваш вибір!
Важкий культиватор часто помилково приймають за мотоблок. Відмінність мотоблока від мотокультиватора заключається у наявності коробки передач. Міняєте число обертів двигуна — змінюється його потужність. Це дозволяє мотоблоку з більшою віддачею працювати на важких ґрунтах.
Важливо: для комфортної роботи на важкому культиватор необхідно, щоб співвідношення тиску, що чиниться мотокультиватором на ґрунт дорівнювало 1 кг / 1 см². В іншому випадку, культиватор або буде зариватися в ґрунт, або стрибати по його поверхні.