Головна : Новини

Як вибрати промисловий твердопаливний котел для підприємства?

, 15:54
0 1590
промисловий твердопаливний котел сдк

З урахуванням важливості раціонального використання енергетичних ресурсів в процесах виробничої діяльності, все частіше керівники великих і середніх промислових комплексів України замислюються про те, як правильно вибрати твердопаливний котел для свого підприємства. Більшість виробництв відмовилися від централізованого опалення, оскільки такий спосіб обігріву приміщень показав себе як економічно невигідне рішення. Але перехід на автономний варіант опалення основних і допоміжних площ вимагає проведення певних розрахунків і ретельної підготовки.

Потрібно грамотно вибрати допоміжне обладнання, провести його інтеграцію з наявною інженерною системою трубопроводів. І найголовніше завдання, яке належить вирішити інженерам виробничого комплексу, це як вибрати промисловий твердопаливний котел для підприємства, щоб він відрізнявся високим рівнем економічності та забезпечував потреби виробничого комплексу в теплі, а іноді й у гарячому водопостачанні в повному обсязі.

На сучасному ринку промислового опалювального обладнання твердопаливні котли представлені в широкій лінійці моделей. І це, до певної міри, підвищує складність завдання. Непросто зрозуміти, на які параметри та критерії звернути увагу перед тим, як вибрати промисловий твердопаливний котел для підприємства. Пропонуємо розібратися, чим вони відрізняються. Це допоможе визначити, який варіант теплотехнічного обладнання буде оптимальним для конкретних умов експлуатації. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину https://sdk-kotel.com.ua/. До речі, перейшовши по посиланню можна безпосередньо підібрати високоякісний промисловий котел на твердому паливі.

Промисловий твердопаливний котел: як вибрати?

Теплогенеруюче обладнання промислового типу призначене для економічного опалювання приміщень, значних по площі. Сама задача визначає основні вимоги до даних агрегатів. Вони мають бути:

  • економічними;
  • надійними;
  • потужними;
  • простими в обслуговуванні та експлуатації;
  • безпечними (саме тому вони оснащуються вимірювальними приладами, датчиками та контролерами, що спрацьовують у разі потенційної небезпеки та попереджають оператора про збій в роботі).

На відміну від аналогів, що функціонують від газу або електроенергії, твердопаливне обладнання обігріває рівні площі при економії ресурсів, а значить і витрат, у 2 рази дешевше. Паливом для таких агрегатів є відходи підприємств деревообробної промисловості та сільськогосподарського виробництва. Це можуть бути:

  1. деревні брикети;
  2. паливні пелети;
  3. пресована або зібрана в тюк солома;
  4. щепа;
  5. соняшникове лушпиння.

Використання відходів в якості палива паралельно дозволяє вирішити ще кілька завдань. Наприклад, знімається питання їх утилізації переробними підприємствами, а попіл після згоряння органічного палива може бути використаний в якості добрива на полях. Високотехнологічні конструкції дають економію за опалювальний сезон в 70 % в порівнянні з іншими агрегатами, що працюють на газі, вугіллі або дизельному паливі.

Критерії вибору твердопаливного котла:

  • Зносостійкість. Придбання промислового котла і модернізація реальної системи опалення під нього — досить витратний захід. Інвестиції, звичайно, швидко окупляться за рахунок економії на паливі, але відразу доведеться «вкластися». Тому наступним критерієм, на який варто звертати увагу, це зносостійкість. Використання при виробництві твердопаливних котлів металомістких вузлів з високоякісних матеріалів забезпечує кожній конструкції істотний робочий ресурс до 15 років.
  • Швидка окупність. Як уже було сказано вище, сьогоднішні вкладення за рахунок дешевизни палива і високого ККД агрегату окупаються вже за 1-2 сезони, коли мова йде про використання твердопаливного котла, що працює на соломі або лушпинні, у виробничих приміщеннях.
  • Легкість обслуговування. Твердопаливні котли завантажуються оператором, але при використанні процесів автоматизації. Наприклад, в пелетних котлах головне завдання співробітника забезпечити завантаження паливними елементами спеціального бункера. Далі вони надходять в камеру горіння в міру потреби. Запускається агрегат за допомогою панелі управління. Підпал та інші процеси відбуваються автоматично.
  • Потужність. Цей параметр є одним з головних при виборі будь-якого опалювального котла. При недостатній потужності агрегат не справлятиметься з поставленим завданням, а при надмірно високій — він буде постійно відключатися, що призведе до швидкого зносу вузлів і елементів. Тому тут виникає логічне питання: "Як правильно вибрати твердопаливний котел для підприємства за критерієм потужності?". Оптимальна потужність теплових генераторів визначається за схемою 1 кВт = 10 м² (при висоті приміщення 3 м). Але це умовні розрахунки. Важливо при покупці опалювальної техніки враховувати: особливості клімату місцевості, можливі теплові втрати при відсутності додаткового утеплення стін і даху, висоту стель й інші характеристики.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ