Що входить в обов'язки лікаря-лора
Всі системи організму взаємопов'язані між собою, це особливо яскраво проявляєтьсяна прикладі носоглотки. Практично будь-яке захворювання, що виникло в області носа, гортані, вух, спокійно може вплинути на прилеглі органи і системи. Всю цю область в медичному плані вивчає наука отоларингологія. Відповідно, медичний фахівець, який займається вирішенням проблем у даній області, називається отоларинголог або попростуу - ЛОР. Більш детально про даної професії нам розповість - Тимко Галина Миколаївна.
У сферу відповідальності даного лікаря входять наступні групи захворювань:
- захворювання носової порожнини (гайморити, риніти, синусити в гострій і хронічній формі);
- захворювання вушної порожнини (отити, тімпатіти, Євстахіїти, травматичні ураження);
- захворювання гортані (ангіни, ларингіти, фарингіти тощо.).
Професія ЛОРа комплексна, оскільки вимагає гармонійного поєднання навичок терапевта і хірурга. Справа в тому, що іноді замість чисто терапевтичних оглядів і процедур, ЛОРа доводиться мати справу з необхідністю хірургіческого втручання. Найбільш поширеними видами оперативних втручань в практиці отоларингологів є коригувальні або резектірующіе операції, знову таки по зоні впливу:
- в області носової порожнини, це найчастіше обробка гайморових пазух, корекція перегородки, купірування гематом і абсцессов, резекція поліпів і т.п .;
- в області вушної раковини найчастіше усуваються наслідки запальних процесів, тих же поліпів, корекція слуху;
- в області гортані, найбільш часто проведеними операціями є резекції ендокринних залоз (мигдаликів, аденоїдів).