Переваги та недоліки прасувальних систем
Більшість технічних винаходів зроблено з єдиною метою — щоб зробити життя людей простим, легким і комфортним. Сучасні прасувальні системи не є винятком, з їхньою появою прасування значно спростилося. З огляду на величезний асортимент сучасного ринку, недосвідченому покупцеві розгубитися досить просто. Тож пропонуємо ознайомитися з головними перевагами та ключовими функціями прасувальних систем. Ці знання допоможуть вибрати правильний пристрій для ідеального прасування вдома.
Переваги та особливості
Для початку розберімося в особливостях конструкції та функціональних можливостях. Парогенератор, праска та спеціальна дошка — саме таку основу мають усі прасувальні системи. У чому ж полягає особливість комплексу? У спеціальній дошці, яка здатна витримувати безліч потужних парових ударів. Звичайна основа, яка використовується для прасування речей, під дією пари починає деформуватися та руйнуватися. Також можна знайти моделі дощок, які мають набір корисних додаткових функцій, такі як підігрівання чи підсушування. До головних переваг сучасних систем прасування відносять:
- Високу ефективність на фоні зниження витрат часу та сил. Навіть застарілі заломи на тканині зникають за лічені секунди.
- Високу потужність. Вбудований парогенератор здатен швидко утворювати великі обсяги пари.
- Адаптивність до типу тканини. Ці пристрої можуть використовуватися для прасування делікатних тканин і матеріалів.
- Зручність використання. Мобільна дошка дає змогу прасувати тканини в будь-якому положенні.
Сучасна прасувальна система — це дійсно зручно, з її появою прасування перестає спричиняти негативні емоції.
Недоліки, про які варто знати
Подібні комплекси мають певні недоліки. Насамперед йдеться про ціну — вони відчутно дорожчі за звичайні праски. Проте їхня вартість повністю виправдана функціональними можливостями. Ще один момент, який потрібно враховувати, — це габарити. Для зберігання та використання системи знадобиться достатня кількість вільного місця. З іншого боку, звичайну праску та дошку до неї теж потрібно десь зберігати, а фактична різниця в розмірах виходить незначною.
Критерії вибору
Прийнявши рішення купити прасувальну систему для дому, робіть вибір, орієнтуючись на такі параметри:
- Потужність. Для використання вдома потужності 25–100 г/хв буде цілком достатньо. Якщо обсяги прасування невеликі, зупиніть вибір на найменшому показнику та навпаки.
- Матеріал підошви праски. Сталь і кераміка мають відмінну теплопровідність і легко ковзають будь-якими тканинами, а ще ці матеріали стійкі до механічного впливу. Проте роблять пристрій важчим. Алюміній і тефлон теж дуже зручні, але потребують обережного використання, оскільки бояться подряпин та інших пошкоджень.
- Самоочищення від накипу. Дуже важлива додаткова функція, яка дає змогу суттєво зекономити на сервісному обслуговуванні комплексу.
Також добре, якщо є гнучка система регулювання потужності подавання пари.