Охоронна діяльність
На сучасному етапі реформування нашої держави важливі соціально-політичні, економічні та інші перетворення, проісходящіе в Україні, мають вирішальне значення для майбутнього її громадян.
Внутрішня безпека займає в життєдіяльності людей одне з центральних місць. Отже, існує необхідність тісної та плідної взаємодії всіх державних органів, громадських організацій і приватних структур в інтересах досягнення одіншої мети - досконалого захисту життя і здоров'я людини та громадянина.
Все гострішою стає проблема забезпечення недоторканності прав, насамперед права приватної власності, права володіння.
Охоронна діяльність - це здійснення заходів щодо забезпечення охорони физического особи або майна на умовах і в порядку, передбаченому законом.
- це видача, переоформлення, продовження терміну дії, визнання недійсними, анулювання ліцензій, видача копій та дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ та ліцензійного реєстру, контроль за дотриманням ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов.
Рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії орган ліцензування приймає в десятиденний термін. Найбільш поширеними приводами для відмови стають такі причини: недостовірність поданих заявником даних або невідповідність заявникапредставленими документами
В останні роки країни світу все більше орієнтуються не тільки на традиційні органи правопорядку, але і на службі охорони недержавних форм власності. Багаторічний досвід іноземних держав показує, що без залучення до профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністюшироких верств населення ефективна робота правоохоронних органів неможлива.
Слід зазначити, що на сьогоднішній день порядок видачі ліцензій на заняття охоронною діяльністю в повній мірі відповідає чинному законодавству України. Безперечно, слід усвідомлювати, що регуляторна політика государства повинна не стояти на місці і кожен раз вдосконалюватися, для того, щоб найкращим чином відповідати інтересам громадян.
У той же час, більшість пропонованих в ліцензійні умови змін передбачали внесення додаткових доповнень, переліків і посилань. Це, в свою чергу, тільки стане зайвою перепоноюв процесі реалізації положень наказу.