Головна : Новини

Синдром гістоплазмозу очі

, 15:52
0 2104

Перебіг синдрому гістоплазмозу ока може бути безсимптомним або сопровождатсяься погіршенням зору або спотворенням образів. Хвороба починається, в основному, після проживання або подорожі в долину річок Огайо і Міссісіпі. Вік хворих переважно 20-50 років.

  До найбільш важливих об'єктивним симптомів відноситься:

  1. При обстеженні очного дна пронаружівают жовтувато-білі круглі плями діаметром до 1 мм, розташовані глибоко в сітківці в будь-якому місці очного дна ("гістопятна");
  2. Хороідальна неоваскулярной мембрана макули у вигляді сіро-зеленою латки під сітківкою, що поєднується з відшаруванням сенсорної сітківки, скупченням крові або ексудату під сітківкою, Або пігментні кільце, яке з часом перетворюється в рубець у формі диска;
  3. Атрофія або рубцеві зміни ділянки, суміжній з диском зорового нерва, іноді з вузликами і крововиливами. Пігментний ободок іноді відокремлює диск від ділянки атрофії та рубцевих змін.

До інших симптомів відносяться лінійні смуги хоріоретинальної атрофії на периферії очного дна. Відсутня запалення ока.

  Для лікування синдрому гістоплазмозу очі використовується . Фотокоагуляція лазером застосовується при наявності ХНВМ макули. При виборі методу лікування необхідно враховувати уровень артеріального тиску. Профілактична лазерна фотокоагуляція (напр., При відсутності ХНВМ) не рекомендується. Протигрибковий лікування неефективне.

Лікування слід провести в перші 72 години з моменту підтвердження наявності ХНВМ при ФА. Всі хворі (які підлягають лікуванню, які не підлягають лікуванню, кіторим провели лікування) повинні користуватися гратами Амслера прн щоденному самообстеженні. Вони повинні бути проінформовані про необхідність звернутися до лікаря при раптових змінах зору. Хворих, які пройшли лікування, слід повторно оглянути через 2-3 тижні, 4-6 тижнів, 3 місяці, 6 місяців після проведеного лікування і потім - через кожні 6місяців. При кожному огляді потрібно провести обстеження макулярної області. ФА повторюють через 2-3 тижні після лікування і при підозрі на освіту неоваскуляризация. Хворі, у яких хоріоретинальними неоваскулярной мембрана відсутня, підлягають повторній перевірці через кожні 6 місяців при змінах макули на одному або обох очах і те рік - при відсутності патології макули на обох очах.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ