Головна : Новини

Ключиця і найчастіші її травми

, 20:17
0 540

Ключиця (лат. Clavicula) — це кістка людини, яка служить для з'єднання тілоз верхньою кінцівкою. Має подвійну форму і знаходиться над першим ребром. За допомогою ключиці лопатка приймає таке положення, яке дозволяє руці рухатися легко і вільно. Подібно ключу, що відкриває замкову щілину, ключиця виконує   рух навколо осі під час підняття плеча. Тому одна з найважливіших функцій цієї   кістки — опорна.  

Поєднуючи руку з тілом, забезпечує найвищу рухливість. Також кістка служить необхідним захистом нервів, кровоносних і лімфатичних судину. Суглоби — найслабше місце ключиці, тому слід звертати на них величезну увагу при перших же ознаках болю і некомфортних відчуттів. Тим болїї за останній час спостерігається величезна кількість людей, які через необережність травмують кістку і відчувають ушкодження, що відбиваються на їх діяльності. Серед них виділяють:

а) переломи;
б) вивихи частини плечового суглоба (акромиально - ключичний суглоб);
в) остеолиз (руйнування) кістки.
& Nbsp ;       &Nbsp;
Дуже часто більшість дітей і тінейджерів страждають переломами ключиці. Також   жертвами травм можуть бути люди, що займаються   контактними видами спорту (боротьба, футбол, баскетбол, хокей і т.д.). Головними ознаками таких переломів є: припущенное плече, одутлость надпліччя, зміна форми ключиці. Одна з головних причин переломів — пряма травма, що породжує різкий біль і дискомфорт. Тому слід бути обережним, дбайливим,   і завжди готовим   надати першу допомогу в таких випадках.

Наприклад, щоб послабити біль потерпілому, надайте його руці таке положення, щоб м'язи могли перебувати в повно розслабленомустані. Потім, зігніть обидві руки хворого в ліктях, відведіть назад передпліччя і закладіть за спину палицю так, щоб вона змогла утриматися в ліктьових згинах. Величезну роль у цьому випадку зіграє бинт, за допомогою якого потрібно прибинтувати зігнуту в лікті   руку до тіла. Після цього, потрібно негайно відвести травмованого до лікарні.

Щодо лікування переломів ключиці, налагоджуються фіксуючі пов'язки. Якщо при відкритому чи закритому переломі ключиці спостерігається пошкодження нервів, плеври і кровоносних судин, то потрібно робити операцію. При невеликих переломах, не виникає негативних наслідків, оскільки   перелом вже буквально через два місяцізростається.  

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ