Головна : Новини

Каркас організму: скелет і суглоби

, 00:59
0 617
< p style = "text-align: left;"> Організм людини являє собою унікальний продукт еволюції, одне з найбільш досконалих на сьогодні творений природи і вищих сил. Але якщо розглядати його з аналітичної точки зору, то він являє собою сукупність взаємопов'язаних органів та їх систем, які компактно розміщуються всередині зовнішньої оболонки.

Тим не менш, є в організмі одні досить таки важливий компонент, без якого вся ця сукупність елементов виглядала б, як мішок з картоплею. Цей компонент - скелетна система або попросту - скелет. Це каркас організму, який визначає правильне місце розташування органів, підтримує і захищає їх, а також дозволяє людині здійснювати всі ті рухи, які йому доступні.

Якщо, знову-таки, проаналізіровать будова самого скелета, то він буде являти собою многозвеньевой механізм (з точки зору механіки), кожна ланка якого (кістка) може здійснювати обмежені просторові обертальні рухи, завдяки шарнірної зв'язку, в ролі якої виступають суглоби. До речі, ви можете прочитати на сайті: osustavah.ru.

Їх можна вважати цілісними, самостійними структурними одиницями організму, які відіграють ключову роль у здійсненні опорно-рухової функції. Кожен суглоб, як і механічний шарнір, являє собою зчленування двох суміжних ланок, тобто кісток. Для цього, хвостові поверхні кісток мають характерну, оптимальну для визналинения, округляє форму. Ці закінчення кісток, які називаються епіфізами, покриті хрящової тканиною, яка запобігає стирання кістки.

Саме місце зчленування має деякий зазор і поміщено в спеціальній синовіальній оболонці, заповненої однойменної рідиною, яка виконує роль мастила. Вся ця система знаходиться в спеціально оболонці з навколосуглобових тканин - суглобової сумці.

Класифікують всі суглоби нашого організму за двома основними критеріями: числу суглобових поверхонь (від простих фалангових, до комплексних колінних суглобів) та їх формою і функцій (одноосьовий, двовісний або многоосного). < / p>

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ