Головна : Новини

Дерматоскопія - неінвазивний метод дослідження шкірних дефектів

, 00:27
0 836

Тіло людини - це як величезний атлас, на якому є безліч оріеНТІР. Якщо уважно дослідити своє тіло, то кожна людина виявить на ньому велику кількість маленьких і більших пігментних плям - родимок. Фізіологічно будь родимка є наслідком локального пороку розвитку клітин шкіри (переповнення окремих клітин меланіном). У більшості своїй родимки абсолютно безпечні і супроводжуютьлюдину все її життя. Але внаслідок збігу певних обставин, наприклад, механічного пошкодження або надмірного впливу ультрафіолетового випромінювання (занадто багато часу проведеного на сонці або в солярії), нічим не примітна і безпечна родимка може перерости в злоякісне новоутворення - меланому. Це одне з наиболїї небезпечних і смертоносних онкологічних захворювань, яке найлегше запобігти. Ну а якщо лікувати, то найбільш ефективно це відбувається на ранній стадії захворювання. Природно, відрізнити просту родимку від переродилася не так вже й легко, особливо, якщо ще почали проявлятися структурні зміни.

Рекомендации з обстеження родимок

Враховуючи високий ризик розвитку онкологічних захворювань, кожна людина повинна дуже відповідально ставитися до стану свого здоров'я, зокрема до стану і появи пігментних плям на шкірі. Незважаючи на те, що відрізнити неозброєним оком злоякісну пухлину шкіри прот звичайної родимки складно, особливо людині, яка не має профільної освіти, існують певні візуальні маркери, поява яких має змусити людину пройти обстеження у дерматолога:

  1. Зміна пігментації, рівномірності колірного градієнта;
  2. Порушенняколірного малюнка шкіри в районі родимки;
  3. Поява кругового запального почервоніння навколо плями;
  4. Зміна розмірів і цілісності периметра родимки;
  5. Поява в області родимки свербежу, напруги, тріщин.

Дерматоскопія

Одним з найбільш інформативних, неінвазивних методів дослідження шкірних дефектів є дерматоскопія. Даний метод дозволяє діагностувати розвиток раку на ранніх стадіях, коли ще немає передумов для поширення метастазів. Враховуючи, що раніше така діагностика була візможна тільки при хірургічному видаленні з наступним гістологічним дослідженням, це помітно скорочує час діагностики та фінансові кошти, необхідні для винесення остаточного вердикту. Для проведення дерматоскопії використовується спеціальний оптичний прилад - дерматоскоп.

Дерматоскопія

Це оптичний апарат, який дозволяє візуально досліджувати поверхню родимок і східних утворень. Робота дерматоскопу, як і будь-якого іншого оптичного приладу, базується на системі оптичних перетворювачів - лінз. В даному випадку використовуються високоякісні ахроматические лінзи з діодним підсвічуванням . Вони пов'язані зцифровими перетворювачами і дозволяють виводити зображення у високому дозволі на екран діагностичного монітора. Особливістю цифрових Дерматоскопія є здатність просвічувати шари родимки, аналізуючи таким чином її структуру. Існує багато різних видів дерматоскопу, від лабораторних настільних примірників, до маленьких кишенькових,дозволяють проводити огляд в будь-якому місці. До речі, можна в мережі магазинів "Ваше здоров'я" або на сайті med-magazin.com.ua.

Висновки

Підступність онкології, особливо шкірної в тому, що вона довгий час ховається за звичайними елементами шкіри, поступово вбиваючи людини. Не допустити тТакого розвитку подій, вчасно зреагувати на них можна, регулярно проходячи дерматоскопію.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ