Головна : Новини

Які є фільтри для води

, 09:15
0 378

Вода - це одне з найбільш поширених і важливих речовин на нашій планеті. Вона є структурним компонентом всіх живих організмів, а в традиційному рідкому стані покриває більше 70% поверхні планети.

Значення води для людини

Організм людини, за різними оцінками, на 70-80% складається з води в різній формі. Вона бере участь у всіх фізіологічних процесах організму, А значить є життєво важливим компонентом. У процесі життєдіяльності вода витратиться і вимагає відновлення первісної концентрації. При нормальних умовах, організму потрібно від 1,5 до 2,5 л води в день, для того, щоб всі фізіологічні та обмінні процеси протікали в нормальному режимі. Природно, якість води в цьому случае грає одну з ключових ролей, оскільки від цього безпосередньо залежить здоров'я людини.

Значення води для промисловості

У промисловості вода використовується також досить широко, будучи частиною різних технологічних процесів. Враховуючи той факт, що промислове обладнання працює деколи в умовахдосить важких, в яких виявляються всі агресивні якості води та домішок, які в ній містяться. У цьому випадку якість води прямо впливає на довговічність устаткування і якість готового продукту.

Системи очищення води

Враховуючи ключову важливість якості води, як для людини, так і для пропромислових потреб, важливо грамотно застосовувати існуючі системи очищення води - фільтри. З точки зору техніки, фільтр - це пристрій, в якому здійснюється очищення певного обсягу води від механічних, колоїдних частинок, різних домішок, хімічних речовин, бактеріально-вірусних мікроорганізмів, розчинених металів і т. П. До речі, принабути фільтри для води можна в інтернет-магазині "Клуб Води":. Класифікують фільтри за двома основними критеріями: області застосування і механізму очищення.

Область застосування фільтрів

За цим критерієм всі фільтруючі установки діляться на дві великі групи - побутові та промислові. Перші відрізняються болїї компактними розмірами і меншим обсягом очищається одноразово води. До цієї категорії можна віднести також туристичні та акваріумні фільтри. Промислові фільтруючі установки відрізняються необхідністю одноразової очищення великих обсягів води, внаслідок чого сама фільтруюча установка має багато допоміжних систем і більш значніе розміри.

Механізм очищення

Це критерій, що визначає, яким саме способом буде здійснюватися очищення поточного обсягу води. Існують наступні механізми очищення води (типи фільтрів):

  1. Механічний . Установки, в яких фільтруючим елементом єсітчастий чи дисковий бар'єр;
  2. Іонний . Фільтри, які застосовуються як смягчителей води. Працюють вони за принципом іонного обміну між розчиненими молекулами металів і іонітами (наприклад, сульфоуглем);
  3. Зворотньоосмотичні . Фільтри, що працюють на основання ефекту зворотного осмосу;
  4. Біологічний . Фільтри, в яких процес очищення води лягає на плечі наших невгамовних послідовників - мікроорганізмів;
  5. Фізико-хімічний або сорбційний . Базується на явищі сорбції - виборчого поглинання домішок разлічнимі мелкодісперснимі речовинами (зола, торф і т. д.);
  6. Електричний . Метод, який ще називається озонуванням, застосовується для очищення води від розчинених у ній окислених компонентів.

Висновки

Як ми бачимо, значення води просто величезна, томутак важливо використовувати системи очищення від різних типів забруднення.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ