Головна : Новини

Що собою являє кольпоскопія?

, 08:55
0 359

Сьогодні гінекологія не може обійтися на практиці без такого приладу, як доольпоскоп. Багато жінок, мабуть, вперше чують про цей прилад, але варто про нього знати всім. З його допомогою проводиться процедура, яка допомагає діагностувати захворювання матки. Тому, сьогодні ми докладніше дізнаємося, що це за процедура і коли варто її проводити.

Кольпоскопия являє собою огляд шийки матки і слизової оболочки піхви за допомогою спеціального приладу - кольпоскопа. Даний прилад складається з потужного джерела світла і оптичної системи, яка дозволяє досліджувати певну ділянку в 40 разів. Зрозуміло, що техніка не стоїть на місці, тому сьогодні часто використовують і Відеокольпоскопи, які корисні тим, що мають вбудовані відеокамери, що дозволяютьвивести зображення на екран, при цьому не відбувається спотворення квітів, а це дуже важливо для того, щоб поставити точний діагноз.Прімером такого обладнання може служити.

За допомогою кольпоскопічного дослідження можна виявити запальні процеси, ерозії, передракові захворювання, поліпи, ранні зміни еПитель і атрофічні зміни шийки матки і піхви. Лікарі ретельно рекомендують, щоб кожна жінка хоча б один раз на рік проходила дане обстеження, а ті жінки, у яких виявили патологію шийки матки, повинні проходити обстеження кожні півроку для того, щоб оцінити, як розвивається хвороба і діє лікування.

Види доольпоскопіі

Фахівці поділяють кольпоскопію на 2 види:

  • Просту;
  • Розширену.

Що собою являє проста кольпоскопія - ми вже дізналися, тобто це огляд слизової оболонки піхви без применения будь-яких медикаментів. Але, все ж, варто проводити розширену кольпоскопію, тому що вона дає більш точне уявлення про різного роду патологій. Вона проводиться лікарем наступним чином: на слизову тканину шийки матки лікар наносить розчин оцтової кислоти. Процедура призводить до того, що нетипові клітини починають біліти, в результатіцього можна чітко помітити зону, в якій знаходяться нетипові клітини. Після цього проводиться ще одна процедура, яка полягає в тому, що за допомогою водного розчину Люголя, що має у своєму складі йод, фарбують клітини епітелію. Нормальні клітини будуть мати темно-коричневе забарвлення (позитивна проба), якщо ж клітини мають забарвлення слабуя, то це негативна проба.

Боляче проходить кольпоскопія?

Дана процедура проходить близько 20-30 хв, однак вона є абсолютно безболісною. Вона відбувається тоді, коли ви знаходитесь в гінекологічному кріслі.

Варто спеціально підготуватися до такої процедури?

Спеціальної підготовки не слід проводити перед початком кольпоскопії. Однак, до уваги візьміть кілька застережень:

  • Перед початком процедури не потрібно користуватися тампонами або вагінальними медикаментами;
  • За кілька днів стоїть не мати статевих стосунків;
  • Під час менструації кольпоскопія не проводиться.

Висновки

Отже, кольпоскопія являє собою профілактику захворювань шийки матки та слизової оболонки піхви. Пам'ятайте, що розумне рішення це тоді, коли ви проходите щороку гінекологічне обстеженняе. Будьте здоровими і дбайте про своє здоров'я!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ