Головна : Новини

Хімічне покриття нікелем

, 16:55
0 349

Рівень наукового і технологічного розвитку сучасного людини настільки високий, що він у своїй роботі і побуті використовує досить широко ці передові знання та навички. Аналізуючи будь-яку з існуючих доонструкциях можна прийти до висновку, що в ній практично стовідсотково будуть присутні деталі (ключові та відповідальні), виготовлені з різних металів (сталь, мідь, алюміній та інші). Це досить міцні матеріали, здатні витримувати солідні навантаження, працюючи в досить складних і небезпечних умовах. Але практично у всіх них є склонность   втрачати свої властивості і руйнуватися під впливом природних і штучних факторів. Особливо в цьому плані виділяється сталь, яка більше за інших використовується у виробництві, але також   і більше страждає від корозії, зважаючи на вміст заліза і його природної реакції окислення. Іржа поступово, куля за кулею з'їдає металевіескіе вироби, приводячи всю конструкцію в непридатність і фактично, і в плані зовнішнього вигляду. Виходом зі сформованої природної ситуації є створення на поверхні металу захисного шару, який не тільки захистить його від окислення, але і зовсім не перешкодить виконанню ним своїх прямих функцій

Вибір хімічного покриття

Очевидно, що для менш відповідальних не надто контактних конструктивних елементів можна використовувати традиційне фарбування емаллю в потрібний колір, з попередньою ґрунтовкою поверхні. Але коли мова одягнений про такі динамічних елементах, як різьбові вироби (болти, гайки і т.д.), вали, осі і т.п., подібний метод захисту поверхності неприпустимий. По-перше, тому, що він украй недовговічний при постійному прямому контакті і терті, а по-друге, тому, що його шар має досить велику товщину. Логічним виходом в даній ситуації є звернення до гальванічним методів покриття металів, зокрема, к.

Що таке хімічне нікелювання?

Нікелювання - це один з найпоширеніших методів гальванічної обробки поверхні металів. На відміну від механічного нікелювання, яке не володіє достатньою щільністю покриття, а значить може допустити розвиток всередині шарових вогнищ корозії, хімічне покриття нікелем дозволяє створити щільну хімічнихю плівку на поверхні, в якій відсутні пори, а значить і утворенню корозії присікається. Покриття нікелем дозволяє домогтися не тільки відмінною корозійної стійкості, а й підвищити механічні властивості виробу, а також надати йому досить привабливий зовнішній вигляд. Говорячи про нікелювання, як правило, мають на увазі покриття металлических виробів багатокомпонентним шаровим покриттям: нікель-хром (Ni — Сг) або мідь-нікель-хром (Сu-Ni — Сг). Хімічне нікелювання - це в першу чергу хімічна реакція, яка відбувається на поверхні металевого виробу за участю реактивів. Все відбувається в так званій гальванічній ванні. В якості реактивів, на практицінайчастіше використовують сульфат нікелю, борну кислоту і хлорид того ж нікелю.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ