Головна : Новини

ЩО МАМАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗДОРОВ'Я ЗУБОВ ДИТИНИ?

, 01:27
0 1775

Поява перших зубів

Перші тимчасові зубчики удитини з'являються в період з 5 до 7 місяців і найчастіше - це перші нижні різці. Проте бувають ситуації, коли зубчики затримуються. Хвилюватися передчасно не потрібно. Прорізування їх може варіювати в межах декількох місяців: це може початися і в 3-4 місяці, а може і близько року. Однак у віці 6 місяців варто з'явитися на прийомдо стоматолога в клініку, або з появою першого зуба. Для чого це потрібно? Справа в тому, що процеси, які відбуваються в організмі матері під час вагітності впливають на формування, як всього організму, так і зубчиків зокрема. І коли тільки з'являється перший, за його зовнішнім виглядом можна визначити, чи були якісь порушення у розвитку зубчков і визначити подальшу тактику. У період прорізування зубів варто звертатися на огляд до стоматолога не рідше одного разу на три місяці. Потрібно це для того, щоб не втратити момент, коли потрібні мінімальні профілактичні або лікувальні процедури, щоб обмежитися простими і безболісними втручаннями і не доводити до складних. Пізніше другие зубки можуть прорізуватися з певною затримкою, але це теж не привід для хвилювання. Як правило, до 2-2,5 років вони прорізуються все. Тимчасових зубів в нормі повинно бути 20.

Харчування

У харчуванні дитини зі стоматологічною точки зору слід пам'ятати, що після року в грудному молоці кількість захиснихфакторів і кальцію зменшується, а від цукру - зростає. Таким чином, воно перетворюється із захисного і корисного продукту на той, який сприяє руйнуванню зубів. Звичайно, якщо після кожного грудного годування чистяться зуби, або, принаймні, рот споліскується водою, то негативний вплив зменшується. Важливим моментом є той факт, чтпро часто це нічні годування, а вночі зменшується і рухова активність щелеп, а потім - самоочищення зубів і гальмується виділення слини, яка теж є важливим захисним фактором. Категорично не варто дозволяти дитині засипати з солодким питвом, оскільки для мікроорганізмів в такому випадку створюються ідеальні умови для життєдіяльностіості і зубки досить швидко уражаються. У зв'язку з цим у літературі навіть з'явився специфічний термін « пляшечковий карієс & raquo ;. Тому все, що можна дати дитині на ніч, або попити вночі - це вода. Окремої уваги заслуговує те, що карієс, який, як правило, і вражає дитячі зубки, є хворобою інфекційної, а це значит, що якщо певний мікроорганізм не потрапить в порожнині рота дитини, то карієсу і не буде. Тому хочу підкреслити, що ні в якому разі не можна дорослим брати в рот те, що потім призначається для дитини: будь то соска, ложка, або, якщо потрібно покуштувати, а не гаряча кашка. Варто також сказати про солодощі різного роду. Основне правило следующее: чим пізніше дитині їх дати, тим краще для зубів. Якщо дали ... Тоді варто скористатися такими рекомендаціями:

  1. Бажано приурочити прийом солодощів до основного прийому їжі.
  2. Після кожного вживання солодощів чистити зуби або хоча б прополоскати рот водою.
  3. Не вживати льодяників або інших солодощів, кіторие довгий час перебувають у ротовій порожнині. Краще - ті, які можна з'їсти швидко.
  4. Домовитися з дитиною про те, що солодке їмо, наприклад, один раз на тиждень, якщо це складно, то хоча б - один раз на день. Варто зауважити, солодке - це не тільки цукерки. Сюди ж відносяться: мед, сухофрукти і все, що солодке на смак. Тому що всіце мікроорганізми дуже вдало перетворюють на кислоту, яка потім руйнує зубки.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ