Головна : Новини

Як боротися з дисбактеріозом?

, 10:15
0 437

являє собою порушення рівноваги мікрофлори в кишечнику, і співвідношень в ньому всіх корисних і патогенних бактерій. Зазвичай він приводіт до того, що порушується травна функція у дитини або він відчуває хворобливі відчуття, з якими не рідко батьки дитини стикаються.

Яким чином формується дисбактеріоз?

Бактерії, які потрібні для того, щоб переварити їжу зовсім не потрібні дитині ще в утробі матері. Але коли малюкнародився і почав пити молоко, то тоді його кишечник почав заповняться різними мікроорганізмами. Можна сказати, що частково дитина отримала їх, коли він ще просувався по родових шляхах, а все інше надходить з їжею. Такий процес прийнято називати симбіозом. Мікроорганізми даного типу є дуже корисні, тому що вони безпосередньо имеють хорошу можливість, щоб підвищити захисні функції організму людини.

Але не всі бактерії, які є в кишечнику дитини безпосередньо корисні для нього. Бактерії, які відносяться до облігатної флори обов'язково повинні бути наявний в його організмі. Ця група складає до 97% всіх бактерій кишечника. Крім того, в неї мігут входити бактерії, які зовсім не приносять ніякої шкоди, а також нічим не користі - бактерії-сапрофіти. Але існують і ще такі бактерії, які відносяться до факультативної флори. Їх наявність в кишечнику зовсім не обов'язково. Коли ж панує несприятлива обстановка (наприклад, час, коли прорізуються зуби) бактерії даної флори почінают розмножаться й призводять до появи дисбактеріозу.

Небезпеки дисбактеріозу

Коли дисбактеріоз у дитини довго не лікує, то може з'явитися авітаміноз, рахіт, анемія, а також почнуть знижуватися захисні функції людського організму, що   може призвести до появи інших неприємних захворювань.

Головними причинами дисбактеріозу є:

 • Спадковість;
 • Недоношенность дитини;
 • Некоректне вигодовування;
 • Появи кишкової інфекції;
 • Прийом різноманітних антибіотиків.

Виділяють такі симптоми дисбактеріозу:

 • Кишечник у ребенка починає здуватися через 2:00 після прийому їжі;
 • Ви відчуваєте спазміческіе болі в області кишечника;
 • Можна почути бурчання в животі;
 • Порушується травлення - спостерігаються запори або проноси;
 • Чути гнильний або кислий запах в стільця дитини;
 • Дитина слабо набирає Вагу.

Дисбактеріоз буває компенсований і некомпенсований. Компенсований дисбактеріоз може взагалі не проявляється, а батьки дитини « відкривають » його зовсім випадково. Але компенсований дисбактеріоз обов'язково потрібно лікувати так само, як і інший вид, тобто некомпенсований. Це потрібно зробити, інакше в противном випадки, коли буде відбувається будь-яка провокація імунній системі (наприклад, зуби), то він може дуже швидко перейти в некомпенсований.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ