Головна : Новини

Закордонні товари

, 18:45
0 1891
митницяМитні правила ввезення мандрівниками товарів через білоруський кордон нагадали громадянам про те, що не треба плутати особисте з державним. Головне - щоб у горезвісній війні з "сірим імпортом" обійшлося без невинних жертв. А чи не простіше замовити доставку товарів легально і не ризикувати? Адже зараз достатьно компаній які займаються міжнародною доставкою, наприклад http://dostavkain.com/, які можуть доставити ваше замовлення цілком легально.
Що викликав активні коментарі в інтернеті документ називається "Методичні рекомендації щодо визначення призначення і вартості товарів, що переміщуються фізичними особами" (текст додається в кінці статті).
Суть документа полягає в наступному: чи відносяться товари, що ввозяться мандрівниками, до категорії «для особистого користування»- визначать саме на митниці. Як і винесуть рішення- чи повинен мандрівник платити мито на них чи ні. При цьому враховуватимуться письмові та усні декларації громадян, характер та кількість товарів, а також частота перетину кордону. У митників це називається «індикатори ризику». Все б добре, але виникають питання.
Шопоголікам доведеться виправдовуватися.
Ось, наприклад, проста мета виїзду за кордон: поїхати за обновками, на розпродажі. Мотивація: купити якісний товар за низькою ціною. І бажано для всієї родини. У «класичному» форматі: куртка замшева - три, магнітофон закордонний- два, і далі за списком.
Не вийде. Тому що, згідно з Методичними рекомендаціями, товари тривалого користування, в тому числі і верхній одяг, допускається ввозити по одній одиниці і не більше трьох найменувань. І тільки раз на місяць. Так що про «куртки-три» треба буде забути. Можна, звичайно, ввозити скільки треба, проте вже заплативши мито, або втративши статус «фізичної особи». Або їздити "за бугор " частіше, ніж хотілося б. Ні, теж не вихід. Митниця візьме до уваги частоту цих переміщень і викриє недоброчесних мандрівників.
Але якщо за кількістю речей претензій не буде, може виникнути питання про їх вартість. Навіть якщо мандрівник пред'явить валізу чеків, квитанцій та іншої звітної документації, якої його забезпечать продавці закордонних торгових точок. Митник має право засумніватися в їх достовірності. Тут, як свідчить документ, теж є «індикатори ризику». Зокрема, якщо в чеку варто вірна дата, вказана вартість товару, працівник митниці може послатися на те, що в його довідкової документації (якої у нього побільше валізи подорожуючого громадянина буде) зазначено, що даний товар коштує набагато дорожче. Дослухається він доводам мандрівника, що той отоварився на розпродажі? Може й дослухається.

Шукаємо алібі

Вихід з цієї ситуації є. Треба просто новенької курточці надати вигляду поношеного. Пам'ятаєте, як Остап змушував Вороб'янінова просити милостиню? «Знімайте піджак, Кіса». І- в пил його, і ноги об нього витерти. Ось щось з цієї історії можна зробити. Принаймні зрізати ярлики і пару раз одягнути. Але це якщо курточка не для себе куплена, а для 10 -річного синочка?

Холодильник закордонний - одна штука

А якщо в Швеції, наприклад, мандрівний білорус пригледів відмінний холодильник і дві супер-пупер швейні машинки для дружини і тещі, то йому доведеться вибирати. Безоплатно він зможе доставити на батьківщину тільки один з кожної категорії цих товарів тривалого користування. Тобто холодильник - один, швейна машинка - одна. А за другий доведеться поїхати через рік. Так наполягають в рекомендаціях.
Туго доведеться і подорожуючим автомобілістам. Якщо троє нерозлучних друзів, наприклад, по дорозі на батьківщину прикупили кожен по крутому ноутбуку задешево і везуть його в одній машині, то це може викликати у митника справедливі підозри: а чи не дрібнооптова Чи це партія товару?
Так що краще на автобусах компанією подорожувати, щодо пасажирів цих транспортних засобів у митниці підходи менш суворі.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ