Головна : Новини

Головний мозок

, 22:19
0 423
Головниймозок - є самим головним центром нервової системи. Він займає більшу частину черепа. : Підкірковий відділ, мозкового стовбура, а також великий мозок. &Nbsp;
Головний мозок безпосередньо розташований в порожнині звичайного мозкового черепа кістки якого захищають масу мозку від зовнішніх сильних механічних пошкоджень. Зовні мозг нагадує дроглісту масу жовтого кольору. Середня маса мозку у чоловіків 1375г, а у жінок 1275 грам, однак у чоловіків він безпосередньо становить 2% загальної маси а у жінок 2.5%. Ступінь розвитку звичайного мозку залежить досить часто від співвідношення спинного мозку до головного, у кішок 1: 1, у собак 1: 2, в мавпах 1:16, у людини 1:50.
М'яка або судинна оболонка досить часто прилягає до речовини мозку, заходить у всі борозни і закрутки.
Павутинна оболочка- тоненька на підлогу прозора, не має кровоносних судин, між нею і твердою оболонкою знаходиться простір заповнений спинномозковій Ріденом.
Тверда оболчка вистилає черепну порожнину і щільно зростається з кістками, утворюючи окістя має вени кількість судин і нервів.

Морфологічні особливості довгастого мозку

1. Продовженням безпосередньо спинного мозку є довгастий мозок.
2. Сіра речовина містить ядра трьох типів:
а) важливі центр життєдіяльності людини- дихання, серцевої діяльності, судиноруховий, секреції травних залоз. Потовиділення, жування і захисних рефлексів (чхання, кашлю, моргання, сльозотеча, смоктання.)
Морфофункціональні особливості заднього мозку
1. Складання з двох півкуль і не парного відділу хробака.
2. Зовні півкулі покриті сірою речовиною під якою розміщено білу речовину яка має вигляд кореневої системи дерева.
3. Функції забезпечують кордінацію рухів і регуляцію м'язових скорочень підтримки тонусу склептніх м'язів, забезпечення пози і рівноваги тіла.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ