Процедура усиновлення дитини
0 1965
Тисячі бездомних знаходять собі місце під відкритим небом, ведуть так званії бродячий спосіб життя, інші знаходять кінцеву зупинку у дитячих притулках. Однак як перші, так і другі, мріють про батьків і про нормальну повноцінну сім'ю, в якій би вони відчували, що їх люблять і що вони потрібні. Саме тому в суспільстві створено інститут усиновлення, який покликаний вирішувати проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавленихбатьківської турботи. Шляхом усиновлення дитина, яка втратила батьків, отримує можливість рости в сім'ї і отримувати любов з боку рідних.
Усиновлення є актуальною в наш час для України проблемою, яка переживає еру складних соціально-економічних і політичних змін. Конституція України закріплює права та обов'язки дітей. Але, незважаючи на те, що в нашій країні досить чітко розроблена законодавча база щодо захисту прав дітей, кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є дуже великим.
Україна займає 2 місце серед європейських країн за кількістю беспрізорних дітей після Росії. &Nbsp; Тому розуміння дитячих проблем, зокрема, ставлення до них суспільства, є важливим для розвитку країни в майбутньому. Саме цим дітям будувати нашу державу, а тому чим здоровішими і щасливішими вони будуть, тим успішніше буде Україна.
Головні причини, які гальмоят процес усиновлення в Україні, це недостатня поінформованість населення з існуванням такої проблеми і складний, який існує в нашій країні.
Ця процедура в Україні відбувається в кілька основних етапів:
- Подача документів та заяви пропостанову на облік як усиновителя в службу у справах дітей за місцем проживання;
- Отримання висновку про можливість бути усиновлювачем від служби у справах дітей;
- Постановка на облік службою у справах дітей;
- Ознайомлення з інформацією про дітей;
- Направлення на очне знайомство з дитиною службою у справах дітей;
- Заява усиновителя про бажання усиновити дитину в службу у справах дітей;
- Отримання висновку органу у справах дітей про доцільність усиновлення;
- Підготовка усиновлювачем заяви до суду про усиновлення і судовий розгляд.
Щоб отримати на воспитание дитини, потрібно пройти безліч бюрократичних перепон, створених нашою державою. Однак не існує однозначного погляду на це питання. Люди, які прагнуть усиновити дитину, готові проходити всі кроки, тільки б довгоочікувана дитина був поруч з ними. Кожен з нас розуміє, що усиновлення не може бути легким і безболіснийвим процесом, адже держава як гарант має бути впевнена, що віддає дитяче життя в надійні руки. Тому процедурі як-не необхідно бути досить складною. На противагу людям, які за будь-яких умов готові йти до своєї мети, багатьох лякає процес усиновлення і вони змушені відмовитися від цієї ідеї. І це, на моюдумку, велика проблема. Держава не тільки має заохочувати до того, щоб усиновлювали дітей, а й закріплювати прийнятну для населення процедуру усиновлення дитини. І дуже важливо, щоб вона була не тільки спрощеною, але й прозорою і відкритою для того, хто хоче зробити добру справу і усиновити дитину.
Справа дійсно требует сил і енергії. І кожна людина здатна пройти ці вісім етапів? Напевно, немає. Тому треба на державному рівні прийняти зміни, які скоротили і удосконалили таку затяжну процедуру усиновлення дитини.
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)