Головна : Новини

Лікування демодекозу - завдання непросте

, 23:30
0 1377

Демодекоз - це поширене хронічне захворювання шкіри, спровоковане підшкірними кліщамироду демодекс, що постійно живуть в шкірі обличчя: на ділянці щік, носа, лоба, зовнішнього вуха і навколо рота. Значно рідше паразит « селиться » на шиї і підборідді. Живе демодекс всередині волосяного мішечка, фолікул і сальних залоз. В одній залозі може скупчуватися до 100-200 особин. Розповідає Мартін Классен - лікар-консультант порталу:

Демодекс - це мікроскопічний підшкірний кліщ, який виявляють у значної кількості людей і тварин. Тобто вони є нашими симбионтами (від грецького - співжиття) і їх наявність не є патологією. Шкідливий вплив паразита на організм людини залежить від інтенсивності розмноження, жизнедеятельность кліща і стану організму « господаря & raquo ;, тобто паразит може бути патогенним для одного організму і абсолютно не шкідливим для іншого. Характер перебігу захворювання залежить також від індивідуальної реакції організму на присутність паразита. Важливо й вплив факторів навколишнього середовища на паразита і « господаря & raquo ;. Всі ето формує характер клінічної картини відбезсимптомного паразитоносійства до важких проявів захворювання.

Якщо говорити про скарги, з якими звертаються пацієнти (або до лікаря-дерматолога або в косметологічний кабінет), то це нарікання косметичного характеру. Насамперед йдеться про почервоніння обличчя,висипу на шкірі обличчя, появі червоних плям і гнійників. Пацієнти також скаржаться на свербіж, печіння, відчуття стягування шкіри, а особливо це турбує після вживання гарячих страв, напоїв (наприклад, кави або чаю) або алкоголю. При ураженні кліщем століття скарги на почервоніння повік, свербіж, різь в очах різної інтенсивності.

- У таких випадках, крім дерматолога, пацієнта повинен проконсультувати і офтальмолог?

- Однозначно. Підкреслюю, що демодекоз - це проблема не косметологічна, а дерматологічна, і на це обов'язково повинні враховувати люди, яким не дає спокою демодекс.

- Знаю, щолікування демодекозу тривалий, більше того - комплексне, тобто не замикається на застосуванні мазей або болтушек. Таким пацієнтам призначають навіть призначають глистогінні препарати. Чому?

- Насамперед хочу зазначити, що тільки поверхневим (ураження ділянок шкіри) лікуванням ніяк не обійтися. Місцеве лікування дерматолог призначає, враховуючи форму і стадію захворювання. Але тільки місцеве лікування не дає стійкого ефекту, тому що можливі рецидиви захворювання. Лікування демодекозу повинно бути комплексним. Це - противопаразитарное лікування, лікування супутньої патології, вітамінна терапія. Складність у тому, що хвороба часто розвивається на тлі зниження ІММунітета і може поєднуватися з іншими шкірними проблемами. Саме тому боротьбу з нею зазвичай направляють як на знищення кліща, так і на лікування фонових захворювань і підвищення захисних сил організму. А профілактика демодекозу полягає у виключенні факторів, що провокують розширення судин шкіри, тобто гострою, багатою спеції їжі, гарячих напітков, алкоголю, сонячних променів, впливу високої і низької температур, емоційного перенапруження.

- Щоб встановити, що це саме демодекоз, лікар, напевно, направляє пацієнта в лабораторію зробити спеціальний аналіз на виявлення паразита?

- Абсолютно вірно, такі обследованія проводяться. Збудник може бути в шкірному салі, в гнійниках, лусочках особи, їх бере лаборант методом сошкребанія. Пізніше під мікроскопом виявляють, що це за паразит і яка стадія його життєдіяльності.

- При наявності саме підшкірного кліща має бути особливий режим харчування? Також хворі демодекозомдівчинки стверджують, що мають проблеми з очищенням шкіри обличчя від макіяжу, тому що не можуть вмиватися теплою водою ...
- Щодо харчування, то можу сказати, що це повинна бути молочна або рослинна їжа, а також їжа з урахуванням можливої патології шлунково-кишкового тракту, яку коригують відповідною дієтою.

Тепер про вмивання. Вмиватися треба кип'яченою водою - холодною або кімнатної температури.
- Ще порадьте для вмивання (припустимо, для профілактики або навіть з лікувальною метою) якісь трав'яні збори, у тому числі з ромашкою, шавлією, чистотілом, звіробоєм, календулою.
- Трав'яні збори однозначно можна застосовувати, проте фітотерапію дерматолог призначає, враховуючи особливості шкіри конкретного пацієнта.

- Є періоди загострення захворювання?
- Загострення демодекозу найчастіше зустрічається у весняний та літній періоди. І враховуючи те, що середньорічна температура за останні роки підвищилася, інтенсивність поширення демодекозу возросла.

- Коли виявлено збудник демодекозу?
- Понад 150 років тому. Переносять його і люди, і тварини (собаки, кішки). Ще раз підкреслю: це - не косметологічна, а дерматологічна проблема. Призначаючи лікування треба враховувати особливості перебігу демодекозу. Хвороба часто виникає на тлі наявних заболеваний шкіри, очей, шлунково-кишкового тракту.

Варто звернути увагу на такі супутні захворювання, як цукровий діабет, тонзиліт, холецистит, гепатит, вогнища хронічної інфекції. До демодекозу схильні люди, які мають деякі шкірні захворювання, зокрема розацею і себорею. Ризикують стати жертвами деМОДЕКС і ті, хто тривалий час застосовує гормональні кортикостероїдні мазі. Тому фахівці, збираючи анамнез (відомості про попередньому стані хворого), повинні враховувати всі ці фактори і тоді призначати лікування.

Крім того, треба брати до уваги, що кліщ розмножується у волосяних цибулинах і шкірнихзалозах, пошкоджує їх, що супроводжується випаданням волосся, тобто обласному, відкриває шлях мікробам, відповідно - ускладнює перебіг захворювання. А ще кліщ і продукти його життєдіяльності провокують загальну сенсибілізацію (підвищену чутливість) і алергізацію організму, що, погодьтеся, становить значну проблему для здоров'я.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ